eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPodatkiRozliczenia roczne › Czy pieniądze wypłacane w ramach ubezpieczenia od utraty pracy trzeba uwzględnić w PIT-37?


2017-04-22 12:07 autor: Kleopatra80

1 072 odsłon

Czy pieniądze wypłacane w ramach ubezpieczenia od utraty pracy trzeba uwzględnić w PIT-37?

Witam serdecznie,

mam pytanie dotyczące PIT-37. Mój narzeczony w ubiegłym roku w marcu stracił pracę. Miał ubezpieczenie od utraty pracy i było wypłacane przez pół roku, po 1000 zł miesięcznie.

Czekaliśmy czy przyjdzie jakiś dokument od ubezpieczyciela świadczący, że należy to wpisać, ale nie przyszedł. Czy trzeba wypłacane pieniądze od ubezpieczyciela uwzględnić w PIT-37?

[ porady z tej kategorii ]


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

  • konto usunięte

    Dodano 2017-04-28 10:48 przez konto usunięte

    PIT-11 a przychód z najmu

    Za 2016 rok posiadam jedną deklarację PIT-11. Dodatkowo uzyskałam przychody z najmu prywatnego na zasadach ryczałtu. Złożyłam do US w styczniu PIT-28 z PIT-28A.Czy oprócz przepisania danych z PIT-11 do PIT-37 i złożenia go do 2 maja mam obowiązek złożyć coś jeszcze?

  • jan45

    Dodano 2017-01-21 20:35 przez jan45

    Rekompensata za mienie zabużańskie

    Czy rekompensata w formie pieniężnej za mienie zabużańskie jest opodatkowana? Jeśli "nie" to, czy powinienem mimo to poinformować urząd skarbowy o tym fakcie? W rocznym rozliczeniu te pieniądze powinny być ujęte?Jan45

  • MIKA124

    Dodano 2017-02-24 08:29 przez MIKA124

    Jaki nr PIT-u?

    Witam, oboje z mężem otrzymaliśmy z mężem PIT-11, który rozliczyliśmy i wysłaliśmy do US, wybierając druk 37 (tego dnia wysłaliśmy dwa rozliczenia, bo okazało się, że czegoś nie ujełam, także złożyliśmy korektę).Wczoraj mąż dostał PIT-8C, wypełniona rubryka D, dofinansowanie, w związku z tym proszę ...

  • adamdi

    Dodano 2017-02-21 16:58 przez adamdi

    Rozliczenie odpłatnego zbycia nagrody w PIT-36

    Otrzymałem od banku nagrodę w postaci telefonu komórkowego o wartości 550 zł brutto. Zgodnie z regulaminem promocji nagroda była zwolniona z podatku na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 68 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych. W terminie krótszym niż pół roku sprzedałem ...

  • Amanda1234

    Dodano 2017-05-10 20:14 przez Amanda1234

    Czy muszę się rozliczać za pracę sezonową?

    Witam,mam dylemat. Otóż uczęszczając do średniej szkoły w Polsce pojechałam do pracy sezonowej do Niemiec. Czy muszę się z tego rozliczyć nie mając żadnych dochodów w Polsce?

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.



Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

  • Co grozi za złożenie PIT po terminie? Jak uniknąć kary?

    Co grozi za złożenie PIT po terminie? Jak uniknąć kary?

    Obowiązkiem każdego podatnika jest wywiązanie się ze złożenia zeznania rocznego w ustawowych terminach. W tym roku termin ten upłynął w dniu 2 maja br. Przed ewentualną karą uchroni nas złożenie zaległego PIT-u oraz czynny żal.

  • Odsetki od spóźnionej spłaty także z podatkiem dochodowym

    Odsetki od spóźnionej spłaty także z podatkiem dochodowym

    Otrzymane odsetki z tytułu opóźnienia w spłacie mieszkania nie zostały wprost wymienione w katalogu zwolnień przedmiotowych, jak również nie stanowią dochodu, od którego zaniechano poboru podatku. W rezultacie podlegają one opodatkowaniu ...

  • Jak skorzystać z ulg podatkowych przy PIT-40A?

    Jak skorzystać z ulg podatkowych przy PIT-40A?

    Wiele osób, które utrzymuje się z emerytur czy rent, rozliczenia podatkowe powierza ZUS-owi. Takie rozwiązanie jest wygodne, bo podatnik nie musi zajmować się wypełnianiem PIT-u, ale uniemożliwia skorzystanie z ulg. Co powinien zrobić ...

  • Ulga na dzieci przy PIT-40A: nie korekta, a rozliczenie na PIT-37

    Ulga na dzieci przy PIT-40A: nie korekta, a rozliczenie na PIT-37

    Jeżeli podatnika rozliczył ZUS na PIT-40A, ten nie może złożyć korekty takiego rozliczenia i skorzystać z ulgi na dzieci. Formularz taki bowiem składa ZUS i jedynie ten organ może go korygować. Sam podatnik może jednak na podstawie takiej ...

Szukaj pytań i odpowiedzi



Zadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Rozliczenia roczne

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania