eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPodatkiRozliczenia roczne › Czy można odliczyć ulgę rehabilitacyjną?


2017-03-12 17:35 autor: jasica1

1 630 odsłon

Czy można odliczyć ulgę rehabilitacyjną?

1. Pobyt na turnusie rehabilitacyjnym VI/VII 2016r, a przyznanie I-szej grupy w sierpniu 2016 r. -  czy można odliczyć ulgę?

2. Czy można odliczyć ulgę w związku z pobytem na turnusie rehabilitacyjnym w prywatnej klinice (pobyt wynosi 21 dni, noclegi, wyżywienie oraz zabiegi wszystko pełnopłatne przeze mnie)?

Pytanie zaktualizowano 2017-03-12 17:42

1. Pobyt na turnusie rehabilitacyjnym VI/VII 2016r, a przyznanie I-szej grupy w m-cu VIII 2016r. -  czy można odliczyć ulgę?
2. Czy można odliczyć ulgę w związku z pobytem na turnusie rehabilitacyjnym w prywatnej klinice  (pobyt wynosi 21 dni , noclegi, wyżywienie oraz zabiegi wszystko pełnopłatne przeze mnie).

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2017-03-13 20:12 autor odpowiedzi: b17

  1) wcześniej była jakaś inna grupa ? Wyjaśnienia są takie wydatki należy liczyć od dnia uzyskania orzeczenia chyba, że w treści stwierdzono, że powstanie niepełnosprawności datuje się wstecz. Np orzeczono niepełnosprawność w sierpniu 2016 ale niepełnosprawność datuje się od stycznia 2016 wtedy można odliczyć.
  2) Tak w ustawie jest:
  "5) odpłatność za pobyt na turnusie rehabilitacyjnym;" nie ma napisane czyy prywatny nie. Na fakturze jesli jest turnus rehabilitacyjny to jest ok.

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Rozliczenia roczne

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania