eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPoradyPodatkiRozliczenia roczne › Jak wygląda rozliczenie PIT, jeżeli pracowało się na dwóch umowach w Niemczech, dodatkowo w Polsce?


2017-01-25 22:38 autor: Waleccc

1 822 odsłon

Jak wygląda rozliczenie PIT, jeżeli pracowało się na dwóch umowach w Niemczech, dodatkowo w Polsce?

Witam,

mam taki problem gdyż jestem studentem i pracowałem w wakacje w Niemczech na umowie studenckiej a dodatkowo na zwykłej umowie niemieckiej, ponieważ byłem dłużej niż 90 dni. Dodatkowo pracowałem tutaj w Polsce na umowie na zlecenie także jako student.

Otrzymałem jedynie informację od pracodawcy, iż mam rozliczyć PIT tutaj w Polsce z zarobku w Niemczech, ale mam poinformować iż nie chcę tutaj otrzymać rozliczenia a jedynie poinformować o wpływach oraz mam rozliczyć normalnie PIT z polskich zarobków i tutaj otrzymać zwrot. A i dodatkowo mam złożyć PIT w Niemczech z moich zarobków i pobrać stamtąd zwrot.

Czy moglibyście Państwo mi to jakoś jasno wytłumaczyć, gdyż coraz bliżej jest rozliczenie, a ja nadal nie wiem co mam robić?

Z góry dziękuję i oczekuję na odpowiedź.
 
Michał

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • konto usunięte

  Dodano 2016-02-23 15:31 przez konto usunięte

  PIT. Praca za granicą w Niemczech i w Polsce na umowę zlecenie - 2015 rok

  Witam serdecznie! Nie wiem, czy to będzie miało jakieś znaczenie przy rozliczeniu PIT-a za rok 2015, ale od razu nadmienię, że jestem studentką i mieszkam na stałe w Polsce. Bardzo proszę więc o możliwie szybką dla mnie poradę odnośnie rozliczenia podatku PIT.Pod koniec 2014 roku pracowałam na umowę...

 • Rafał2015

  Dodano 2015-02-26 17:07 przez Rafał2015

  Rozliczenie PIT - praca w w Polsce i w Niemczech

  Witam,w ubiegłym roku pracowałem w Polsce i od 20.08.2014 r. legalnie w Niemczech oraz jestem tam zameldowany. Czy rozliczając PIT-y w Polsce muszę uzwględniać zarobki za granicą?

 • M.Buk

  Dodano 2020-10-14 17:50 przez M.Buk

  Polska umowa w Niemczech

  Witam, Mam do wyboru dwie umowy - polska umowa o pracę na warunkach niemieckich oraz polska umowa zlecenie na warunkach niemieckich.
  Chciałabym uzyskać informację jak to wygląda w kwestii rozliczeń z polskim urzędem skarbowym. Czy w ogóle pracując w Niemczech na którejś z tych umów, muszę się rozlic...

 • tysia

  Dodano 2016-03-29 21:57 przez tysia

  W jakim urzędzie mąż może się rozliczyć?

  Witam,mąż pracuje w Niemczech: jest na niemieciej umowie. Moje pytanie dotyczy tego, gdzie się musi rozliczyć? Czy w Polsce czy w niemieckim urzędzie? Jeżeli w Polsce, to jaki PIT trzeba złożyć, czy wystarczy PIT zerowy?

 • patrycja.s.t.

  Dodano 2016-03-11 18:50 przez patrycja.s.t.

  Rozliczenie podatkowe z Polski i z zagranicy

  Witam serdecznie,jeżeli pracowałam w Polsce 6 miesięcy na umowę zlecenie i 4 miesiące w Niemczech, to gdzie powinnam i jak się rozliczyć z podatków? Czy rozliczenia powinny być wykonane w Polsce, jak i w Niemczech czy tylko w Polsce z obydwu krajów? Czy jeszcze w inny sposób żeby nie zapłacić kary?P...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Rozliczenia roczne

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania