eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyBranżeRolnictwo › Czy RR przechodząc na VAT musi wprowadzić aktualnie posiadane maszyny do ewidencji środków trwałych?


2014-01-31 01:30 autor: jsen

5 253 odsłon

Czy RR przechodząc na VAT musi wprowadzić aktualnie posiadane maszyny do ewidencji środków trwałych?

Witam,

czy w związku z przejściem rolnika ryczałtowego na VAT, musi on dotychczas posiadane maszyny rolnicze wprowadzić do ewidencji środków trwałych, aby przy remoncie tych maszyn, zakupie do nich części, paliwa itp. mógł odliczać podatek VAT od tych zakupów?

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

  • 2014-08-25 11:49 autor odpowiedzi: pawelbykow

    tak, powinien wpisać

    Oceń odpowiedź 0 0

    skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

  • Piotr812

    Dodano 2013-06-23 21:05 przez Piotr812

    Rolnik na VAT, środki trwałe, maszyny rolnicze, ewidencja środków trwałych

    Witam,
    Rolnik na VAT wykorzystuje w swojej działalności opodatkowanej maszyny rolnicze, które nabył jako rolnik RR. Zakupuje do tych maszyn części i olej napędowy i odlicza VAT od tych zakupów. Czy w związku z tym powinien te maszyny (np. ciągniki, przyczepy, kombajn), wprowadzić do ewidencji środkó...

  • ELKA

    Dodano 2013-02-24 16:29 przez ELKA

    VAT w rolnictwie

    Jestem rolnikiem. Planuję przejście na VAT.
    Czy kontroler z Urzędu Skarbowego może sprawdzić skąd miałem pieniądze na zakup paliwa lub środków chemicznych?

  • Piotr812

    Dodano 2013-05-25 09:43 przez Piotr812

    Rolnik na VAT. Zakup części do maszyn rolniczych

    Witam,
    Czy rolnik, który przeszedł na VAT (sprzedaje mleko do mleczarni), może odliczyć VAT od zakupu części zamiennych do maszyn rolniczych (ciągnik, belatka, siewnik), które zakupił jeszcze jako rolnik RR i nie przysługiwało mu prawo do odliczenia VAT z maszyn rolniczych? Maszyny powyższe rolnik w...

  • aluett

    Dodano 2013-03-01 17:46 przez aluett

    Ewidencja środków trwałych u rolnika vatowca

    Proszę o informacje czy wystarczy w ewidencji środków trwałych wpisywać  na bieżąco te środki, które rolnik zakupił od momentu przejścia na VAT ogólny?
    Czy przy takim wpisie można odliczyć VAT od części zamiennych do maszyn wykorzystywanych w gospodarstwie a nieujętych w ewidencji środków trwałych, ...

  • Piotr812

    Dodano 2013-10-23 10:36 przez Piotr812

    Czy można wystawić fakturę ze stawką zwolnioną przy sprzedaży ciągnika rolniczego?

    Rolnik na VAT zakupił ciągnik rolniczy przed przejściem na VAT w 2010 roku (otrzymał fakturę VAT). W 2012 r. rolnik przeszedł na VAT. W sierpniu sprzedał ciągnik rolniczy ze stawka zw. Wystawił fakturę i opisał, że korzysta ze zwolnienia z podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 2. Czy postępowanie ...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.



Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedzi



Zadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Rolnictwo

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania