eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPoradyPrawoPrawo zamówień publicznych › Czy art 25a usdg dotyczy zamówień publicznych?


2012-08-03 09:09 autor: konto usunięte

2 863 odsłon

Czy art 25a usdg dotyczy zamówień publicznych?

Czy przepis zawarty w art. 25a ustawy o swobodzie działalności gospodarczej regulujący zakaz wymagania od przedsiębiorcy wykazania odrębnego dokumentu pełnomocnictwa przez organ administracji publicznej, w przypadku gdy udzielenie pełnomocnictwa jest uwidocznione na stronie internetowej CEIDG dotyczy również zamówień publicznych? Czy Zamawiający może żądać od Wykonaców, podlegających obowiązkowi wpisu do CEIDG dodatkowego potwierdzenia pełnomocnictwa, jeżeli we wpisie do CEIDG widnieje pełnomocnictwo?

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

  • 2012-08-08 22:52 autor odpowiedzi: Specjalista ds. Zamówień Publicznych

    Odpowiedż na na to pytanie reguluje Rozporządzenie o którym mowa w art. 25 p. 2 Ustawy PZP.

    Zamawiający prawdopodobnie żąda uzupełnienia dokumentacji o pełnomocnictwo ( w oryginale lub kopi poświadczonej za zgodność)

    Jest to ten sam dokument co widniejący w CEIDG.

    Na pewno nie chca dodatkowego potwierdzenia pełnomocnictwa.

    Tomasz Kołodziejski Specjalista ds. Zamówień Publicznych e-mail: upzptk@gmail.com gg: 39356560 mobile: +48 726 844 288

    Oceń odpowiedź 0 0

    skomentuj | odpowiedz

  • 2012-08-09 09:06 autor odpowiedzi: konto usunięte

    Czyli, jeżeli złożyłam ofertę jako pełnomocnik wykonawcy, do której dołaczyłam ceidg w formie wydruku i we wpisie jest wskazany pełnomocnik (nawet bez zakresu umocowania), to Zamawiający nie może już żądać uzupełnienia dokumentacji o pełnomocnictwo?

    Oceń odpowiedź 0 0

    skomentuj | odpowiedz

  • 2012-08-09 20:34 autor odpowiedzi: Specjalista ds. Zamówień Publicznych

    Zamawiający moze żądac uzupełnienia dokumentacji o pełnomocnictwo w przypadku gdy ma problem z legitymizacją działań i zakresu Pełnomocnika.

    Z pełnomocnictwa musi jasno wynikac kto jakie czynności i w jakim zakresie może podejmować np: złożenie oferty przetargowej.

    Prosze o kontakt tel.

    Tomasz Kołodziejski Specjalista ds. Zamówień Publicznych e-mail: upzptk@gmail.com gg: 39356560 mobile: +48 726 844 288

    Oceń odpowiedź 0 0

    skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.



Porady - pytania i odpowiedzi

Szukaj pytań i odpowiedzi



Zadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Prawo zamówień publicznych

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania