eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPrawoPrawo cywilne › Gospodarstwo rolne przepisane na mojego męża


2016-08-16 14:46 autor: wiolinka852

1 728 odsłon

Gospodarstwo rolne przepisane na mojego męża

Witam,

moi teście przepisali gospodarstwo rolne na mojego męża, reszta rodzeństwa zrzekła się prawa do niego. Przepisali również dzierżawę. Na akcie notarialnym, widnieje tylko mój mąż, a ja nie podpisywałam żadnej intercyzy a mam jeszcze podpisać jakieś weksle inblanco?

Nie wiem o co chodzi, nie znam się na tym, ale czy to oznacza, że ja jestem całkowicie pozbawiona prawa do majątku męża?

Proszę o odpowiedź.

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2016-08-26 14:43 autor odpowiedzi: eGospodarka.pl - Dział Podatkowy

  Skoro teściowie darowali swój majątek tylko mężowi, to jest on jego jedynym właścicielem. Także tak - na chwilę obecną do tego majątku nie ma Pani prawa, chyba że mąż np. dokona jego wniesienia do majątku wspólnego.

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • konto usunięte

  Dodano 2018-03-17 02:18 przez konto usunięte

  Ulga prorodzinna - współmałżonek prowadzi gospodarstwo rolne

  Witam,przebywam na rocznym urlopie macierzyńskim, z racji narodzin dziecka w czerwcu. Pracuję na umowę o pracę. Mąż prowadzi gospodarstwo, jest VAT-owcem. Jak w tym przypadku wygląda ulga prorodzinna?

 • ewela222

  Dodano 2017-12-28 13:18 przez ewela222

  Mąż w KRUS, bezrobotna żona zarejestrowana w ZUS

  Witam,mój mąż jest zarejestrowany jako domownik w KRUS-ie, ponieważ jego rodzice mają gospodarstwo rolne. Ja jestem w ZUS jako bezrobotna i złożyłam tam zaświadczenia z KRUS, iż nie podlegam ubezpieczeniu rolniczemu.Czy w takim razie nie będzie problemu w sytuacji starania się o becikowe, 500 itd.?

 • Andra89

  Dodano 2016-07-06 09:54 przez Andra89

  Urlop rodzicielski pobierany w częściach a kolejna ciąża

  Witam, obecnie jestem na podstawowym urlopie macierzyńskim (16. tydzień), płatnym 100%. Chciałabym podzielić urlop rodzicielski na drugiej części i tu pytanie: czy jeśli po (lub w trakcie) pierwszej części zaszłabym w ciążę, to druga część urlopu przepadnie, czy będę mogła ją wykorzystać po urodzeni...

 • agula_113

  Dodano 2016-06-27 14:19 przez agula_113

  Czy mąż dostanie za mnie szpitalne?

  Witam,jestem w ciąży i obecnie przebywam w szpitalu (już od 1,5 tygodnia). Czy jeżeli mąż ma ubezpieczenie prywatne w firmie, to czy jest możliwość aby dostał szpitalne na żonę?

 • justyna1220

  Dodano 2016-05-24 10:12 przez justyna1220

  Działalność gospodarcza a chorobowe w ciąży

  Witam,jestem osobą współpracującą w firmie męża. Okazało się, że jestem w drugim miesiącu ciąży. W sierpniu chciałabym przejść na chorobowe. Czy będzie mi się ono normalnie należalo? Po jakim czasie ZUS je wypłaca? Słyszałam o przypadkach, gdzie kobiety czekały pół roku. Czy to prawda?

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

 • Egzekucja komornicza z weksla in blanco

  Egzekucja komornicza z weksla in blanco

  Weksle jako papiery wartościowe odpowiadające wymogom Prawa wekslowego mogą być przedmiotem egzekucji. Weksel niezupełny (in blanco) to weksel, który nie został wypełniony całkowicie w chwili wystawienia lub nie posiada niektórych cech ...

 • Surogacja przedmiotu zastawu rejestrowego

  Surogacja przedmiotu zastawu rejestrowego

  Zastaw rejestrowy jest ograniczonym prawem rzeczowym będącym bardzo popularną formą zabezpieczenia wierzytelności. Można nim obciążyć rzeczy ruchome i zbywalne prawa majątkowe dając tym samym zastawnikowi prawo do dochodzenia zaspokojenia ...

 • Jak złożyć podpis na wekslu?

  Jak złożyć podpis na wekslu?

  Dla ważności weksla niezbędnym elementem jest podpis wystawcy, bowiem dopiero po jego podpisaniu powstaje zobowiązanie wekslowe. Podpis ma również na celu identyfikację wystawcy weksla.

 • Majątek wspólny i osobisty małżonków

  Majątek wspólny i osobisty małżonków

  Przepis art. 31 KRO określa ustawową zasadę majątkowych stosunków małżeńskich w postaci wspólności majątkowej. Pod rządami znowelizowanej ustawy k.r.o., charakter ustawowego ustroju majątkowego został zachowany, lecz w miejsce tzw ...

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Prawo cywilne

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania