eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPrawoPrawo cywilne › Widzenia ojca z dzieckiem


2016-07-05 21:53 autor: Netii_ona

3 538 odsłon

Widzenia ojca z dzieckiem

Witam,

jestem samotna matka 8-miesiecznej dziewczynki. Z jej ojcem nie mamy ślubu, bo nigdy mu nie było po drodze. Nie mieszkaliśmy razem chociaż był taki zamiar, jednak kiedy niewiele interesował się nami. W ciąży wróciłam do rodzinnego domu - o tutaj miałam przynajmniej pomoc bliskich.

Obecnie na 8 miesięcy wdział małą 4 razy, bo nie chce mu się przyjechać, twierdząc ciągle, że to za daleko (dzieli nas ok. 300 km). Uważa, że to wszystko moja wina, że ja ciągle kłamię, bo nie przyjeżdżam z małym dzieckiem. Wniosłam wniosek o alimenty, bo płacił jak mu się przypomniało, a jak już płacił to odbierał sobie pieniądze na paliwo, bo biedny zapomniał zatankować. Teraz straszy mnie, że chce widzeń z dzieckiem chociaż absolutnie nikt mu ich nie broni. Straszy, że będzie robił wszystko by mała była z nim. Kręci, wymyśla, że to tu przyjechać to tam i później w ogóle nie przyjeżdża. 

Dlatego chcę zapytać: 

Jak będą wyglądać widzenia jego z dzieckiem, jeśli sąd już je wyznaczy?
Czy to ja z małym dzieckiem będę musiała jeździć do niego?

Dziękuję.

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2016-07-05 22:13 autor odpowiedzi: Grzegorz Faluszczak GFX-Consulting

  To zależy od tego co sąd postanowi, a nie zbadane sa wyroki sądu. Co sąd każe trzeba zrobić i nie ma zmiłuj, chyba, że kryminał. Ale nie ma się co martwić na zapas. Pawlak na taka okoliczność miał granaty, bo jak mówił -prawo prawem, ale sprawiedliwość musi być po naszej stronie. Życzę powodzenia.

  Oceń odpowiedź 1 0

  skomentuj | odpowiedz

 • 2016-07-06 13:06 autor odpowiedzi: radca prawny Dorota Trzyszka - Niemiec

  Proszę się nie martwić. Akutrat specjalizuję się w sprawach pieczy rodzicielskiej i kontaktów z dzieckiem i z moich doświadczen wynika, że nie ma możliwości, żeby Sąd nakazał Pani wożenie dziecka na kontakty z ojcem.

  Przede wszystkim to ojciec musi wystąpić do sądu o kontakty. Jeśli sąd ureguluje te kontakty i ojciec nie będzie przyjeżdżał w wyznaczonych terminach, to Pani może wystąpić o ukarnie ojca grzywną (bo przecież Pani będzie tracić czas czekając na niego).

  Jeżeli chodzi o możliwość powierzenia dziecka, to prawdopodobieństwo jest znikome.

  Radziłabym uprzedzić ewentualne ruchy ojca i wnieść o ograniczenie władzy rodzicielskiej ojca, a jeśli nie interesuje sie dzieckiem i nie płaci alimentów, może Pani wnieść o pozbawienie go władzy rodzicielskiej.

  W razie pytań, proszę dzwonić. Mój tel jest w moim profilu.

  Netii_ona skomentował/a odpowiedź 2016-07-06 21:52

  Bardzo dziękuję za odpowiedź bo podniosła mnie Pani na duchu. Jeśli będę potrzebowała porady bardzo chętnie się z Panią skontaktuję. Dziękuję bardzo jeszcze raz. Pozdrawiam

  Oceń odpowiedź 3 2

  skomentuj | odpowiedz

 • 2016-07-06 16:16 autor odpowiedzi: Grzegorz Faluszczak GFX-Consulting

  Oczywiście, że tak. Moja odpowiedź to żart, może nie zbyt wysublomowany, ale jednak. Nie znając całości sprawy nie można udzielić sensownej odpowiedzi, a wyroki sądu rodzinnego są , z lekka mówiąc .....nieznane.

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • Troszka4

  Dodano 2020-03-05 19:35 przez Troszka4

  Pytanie o alimenty

  Witam,chciałabym złożyć do sądu wniosek o zawezwanie do próby ugodowej co do alimentów na córkę w związku z tym, iż jestem samotną matką.Jak mam napisać taki wniosek? I czy taka ugoda przed sądem jest respektowana w MOPS-ie, aby uzyskać świadczenia rodzinne?

 • aska_2706

  Dodano 2015-06-30 12:17 przez aska_2706

  Wydanie wyroku w sprawie o obniżenie alimentów i odwołanie od niego

  Mój były mąż złożył pozew o obniżenie alimentów dla dzieci z 1200 zł na 500 zł. Na ostatniej rozprawie zapadł wyrok, w którym sędzina obniżyła mi alimenty tylko o 200 zł, czyli przyznała mi 1000 zł.
  Teraz jest możliwa apelacja i z tym związane moje pytanie, czy jeśli się odwołam i będę walczyć o to,...

 • mentelagnieszka

  Dodano 2014-10-20 09:18 przez mentelagnieszka

  Zablokowane konto. Co robić?

  Jestem matką samotnie wychowującą dwójkę dzieci. Mój pracodawca co miesiąc wysyła komornikowi pewną sumę i ja dostaję resztę tj. 1050 zł na konto, na które wpływają jeszcze alimenty dzieci i zasiłek rodzinny. W banku wykorzystałam już kwotę wolną od zajęć, bo nie wiedziałam o zablokowaniu konta. Co ...

 • karolina.maciag

  Dodano 2014-07-03 19:32 przez karolina.maciag

  Jak wyegzekwować postanowienia wyroku sądu?

  Proszę o pomoc w wyegzekwowaniu postanowień sądu w sprawie rozwodowej:Sąd orzekł kwotę alimentów (całkowicie powinny być konsumowane przez dzieci).
  Osoba, której sąd przydzielił opiekę nad dziećmi, wynajęła mieszkanie i przebywa tam z niepracującym "gachem", zaś dzieci podrzuciła rodzicom. Utrzymują...

 • polska123

  Dodano 2013-10-05 17:46 przez polska123

  Dłużnik alimentacyjny a dzieci

  Czy dzieci dłużnika alimentacyjnego, który ma dług alimentacyjny wobec państwa z tytułu alimentów zasądzonych prawomocnym wyrokiem sądowym odziedziczają ten niespłacony dług alimentacyjny w przypadku, gdy dłużnik (ojciec) umiera? Jak temu zapobiec?

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Prawo cywilne

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania