eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPracaPozostałe: Praca › Jak Napisać Odwołanie Od Oceny Przełożonego


SPONSOR KATEGORII:

PIT 2022

2009-07-08 17:20 autor: MARCEL77

11 991 odsłon

Jak Napisać Odwołanie Od Oceny Przełożonego

Mam Do Państwa Prośbe, Pracuje W Dużej Firmie, I Niedawno Zostałem Oceniony, Niestety Ocena Ta Jest Moim Zdaniem Zbyt Niska, Wiem Ze Zasłuduje Na Wyższą I Postanowiłem Sie Odwołac, Nie Wiem Jak Fachowo Powinno Być Napisane Takie Odwołanie, Bardzo Prosze Państwa O Jakiś Przykład

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2009-07-08 22:25 autor odpowiedzi: Marcin Siedlecki

  Jak fachowo? No nie wiem jak pracujesz... więc nie moge oceniać... Zawsze możesz odwołać się do przełożonego osoby oceniającej... :)

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz

 • 2009-07-09 07:42 autor odpowiedzi: mia70

  Witam, każda ocena pracownika powinna być konsultowana z nim tzn. przełożony powinien uzasadnic swoją ocenę w trakcie rozmowy oceniającej. Jeśli nie praktykuje się w firmie rozmów a jedynie formę pisemną to powinno być na arkuszu miejsce na opinię pracownika po ocenie przełożonego. Specjalnie napisałam POWINNA bo to niestety zalezy od kultury organizacyjnej danej firmy. Każda firma wyznaje inne wartości i ma inny stosunek do klientów wewnętrznych i zewnetrznych. Z tego co można się zorientować, to akurat firma w której Pan pracuje pracowników traktuje jak numer ewidencyjny i nie ma mowy o efektywnej komunikacji pomiędzy przełożonymi i pracownikami. Oczywiscie moze to zależeć od różnych czynników: może braku czasu, może strachu osoby oceniającej przed rozmową oceniającą, etc. pozdrawiam:)

  Oceń odpowiedź 1 3

  skomentuj | odpowiedz

 • 2009-07-12 12:19 autor odpowiedzi: eGospodarka.pl - Dział Podatkowy

  A jak to fachowo napisać?

  Ano w piśmie wskazać te elementy oceny, które Pana zdaniem zostały zaniżone i podać uzasadnienie swojej decyzji.

  Ocena pracownicza to nie tylko: Jan Kowalski 4.

  Składa się na nią szereg czynników - z całą pewnością zakład pracy posiada system wartościowania stanowisk pracy, jest kilka (jak nie kilkanaście) kryteriów oceny pracowniczej, na które mogą się składać jeszcze dodatkowe podgrupy. Należy się odnieść do każdego małego punktu, który Pana zdaniem jest zbyt niski przytaczając odpowiednie argumenty to potwierdzające.

  Oceń odpowiedź 2 5

  skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Pozostałe: Praca

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania