eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPodatkiPozostałe: Podatki › Podatek dochodowy od partycypacji w TBS


2013-01-04 09:35 autor: konto usunięte

3 292 odsłon

Podatek dochodowy od partycypacji w TBS

Czy powinnam odprowadzić podatek dochodowy od zwrotu partycypacji budowy lokalu w TBS. Wpłata partycypacji w roku 2001 (powyżej 5 lat), partycypacja wynosiła 30% wartości lokalu. Obecnie ze względu na zmianę ustawy istnieje możliwość wykupu mieszkania w TBS na własność? Czy moje 30% to prawa majątkowe, własności 30% lokalu (ze względu na możliwość wykupu) czy coś innego?

[ porady z tej kategorii ]


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

  • zabcia512

    Dodano 2013-06-05 09:25 przez zabcia512

    Zamiana mieszkania. Czy zapłacę podatek?

    Czy muszę zapłacić w US podatek dochodowy w przypadku gdy chcę zamienić z rodzicami mieszkania?
    Rodzice - posiadają własnościowe prawo do lokalu mieszkalnego z księgą wieczystą ok. 15 lat. Mają mieszkanie większe, wartość ok. 190 000 zł.
    Ja - posiadam własnościowe prawo do lokali mieszkalnego z księ...

  • rabinka złoto

    Dodano 2012-11-16 17:30 przez rabinka złoto

    Własnościowe spółdzielcze prawo do lokalu

    Proszę o pilna odpowiedz co zyskam a co tracę w takim sformułowaniu na akcie notarialnym. Czy przekształcać mieszkanie w prawo własności jak najszybciej?

  • rabinka złoto

    Dodano 2012-11-15 21:38 przez rabinka złoto

    Własnościowe spółdzielcze prawo do lokalu

    Mam własnościowe spółdzielcze prawo do lokalu, mam akt notarialny i księgę wieczystą. Czy zasadne i dlaczego jest przekształcenie w odrębną własność? Jak to zrobić?

  • ewela40

    Dodano 2013-07-16 15:44 przez ewela40

    TBS a odsetki od odsetek

    Czy TBS może naliczać odsetki od odsetek?

  • filaryyy1

    Dodano 2013-01-08 20:34 przez filaryyy1

    Podatki Vat

    Przykład:
    Jestem sprzedawcą (firmowym lub prywatnym) w serwisie allegro.pl. Wystawiam faktury VAT gdy kupujący sobie zażyczy, a jeśli nie to po prostu nie wystawiam faktur za sprzedaż. Chyba tak nie wolno robić ale czy urząd skarbowy może uzyskać od allegro.pl rozpis co sprzedałem i później może to ...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.



Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

  • Kupno mieszkania od TBS

    Kupno mieszkania od TBS

    Najemcy lokali mieszkalnych będących w zasobach towarzystw budownictwa społecznego tzw. TBS-ów, którzy jednocześnie partycypują w kosztach budowy takich lokali - na mocy stosownych umów - z dniem 11 października 2011 r. mają możliwość ...

  • Rozliczenia podatku VAT przez wspólnoty mieszkaniowe

    Rozliczenia podatku VAT przez wspólnoty mieszkaniowe

    W celu zapewnienia jednolitego stosowania prawa podatkowego przez organy podatkowe oraz organy kontroli skarbowej, Minister Finansów wydał w dniu 21 czerwca 2011 r. interpretację ogólną dotyczącą kwestii rozliczeń podatku od towarów i ...

  • Prawo odrębnej własności lokalu a VAT

    Prawo odrębnej własności lokalu a VAT

    Ponowne ustanowienie lokatorskiego prawa do lokalu w wyniku dokonania zamiany mieszkania jest zwolnione z podatku VAT na mocy art. 43 ust. 1 pkt 10 tejże ustawy. Natomiast jego przekształcenie w trybie art. 29 ust. 8 w prawo odrębnej własności ...

  • Prawo odrębnej własności do lokalu a VAT

    Prawo odrębnej własności do lokalu a VAT

    Ustanowienie prawa odrębnej własności do lokalu mieszkalnego korzysta ze zwolnienia przedmiotowego z podatku od towarów i usług na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy o VAT. Stanowisko takie zajął Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach w ...

Szukaj pytań i odpowiedzi



Zadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Pozostałe: Podatki

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania