eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPodatkiPozostałe: Podatki › Kolejna darowizna na dziecko - jaki okres


2020-10-19 08:33 autor: mag2020

696 odsłon

Kolejna darowizna na dziecko - jaki okres

MAM 2 CÓRKI  - pierwsza w sierpniu 2015 otrzymała mieszkanie darowizną, a teraz październik 2020 chcę budynek z działką przepisać na obie z córek po 50%. Czy mogę w tym terminie zrobić darowiznę na tą pierwszą? Czy już okres 5 lat minął?

[ porady z tej kategorii ]


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

  • gosiaczek1

    Dodano 2014-11-24 04:53 przez gosiaczek1

    Darowizna mieszkania. Ile wyniesie podatek?

    Czy mogę dokonać darowizny mieszkania na rzecz córki, która pracuje? Ile wynosi podatek od darowizny?

  • Jack37

    Dodano 28 dni temu, 18:56 przez Jack37

    Darowizna pieniężna od mamy. Jak wypełnić SD-Z2?

    1. Czy można zrobić darowiznę tak żeby moja mama zrobiła wpłatę w banku z gotówki na moje konto, gdzie będzie napisane jako Nadawca imię mojej mamy? Albo jest obowiązkowe założenie konta dla mamy i potem zrobić przelew bankowy z konta na konto? Jak to zrobić, żeby nie było podatku dla mnie.
    2. Jeśli...

  • konto usunięte

    Dodano 2012-10-23 14:02 przez konto usunięte

    Podatek od darowizny

    W 2010 roku razem z ojcem  założyliśmy wspólną lokatę przez co uzyskaliśmy lepsze warunki oprocentowania. Właścicielem lokaty jestem ja natomiast tato jest współwłaścicielem konta. W sierpniu tego roku tato oznajmił mi, że środki jego części daje mi w darowiźnie w postaci części lokaty.
    Zgłosiłem do...

  • kornelone

    Dodano 2013-01-21 11:30 przez kornelone

    Podwójny akt darowizny na mieszkanie

    Dzień dobry. W skrócie sprawa wygląda tak: moja ciotka (siostra mojego ojca) chciałaby podarować mi swoje mieszkanie w akcie darowizny. W takiej sytuacji musiałbym zapłacić spory podatek od wzbogacenia się bo nie zaliczam się do 1 gr podatkowej.
    Czy jest możliwość obejścia tego w sposób taki, że moj...

  • jurek5

    Dodano 2017-04-16 08:46 przez jurek5

    Czy można darować synowi mieszkanie z darowizny sprzed 5 lat?

    Czy mogę darować synowi mieszkanie uzyskane na drodze darowizny przed okresem 5 lat, tak aby uniknąć podatku od darowizny?

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.



Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

  • Podwójna darowizna mieszkania w jednym akcie notarialnym bez podatku?

    Podwójna darowizna mieszkania w jednym akcie notarialnym bez podatku?

    Darowizna w jednym akcie notarialnym nieruchomości w ten sposób, że najpierw rodzice męża darują mu tę nieruchomość, po czym mąż przekaże połowę własności nieruchomości darowizną swojej żonie, będzie korzystać ze zwolnienia z ...

  • Podatek od darowizny a polecenie darczyńcy

    Podatek od darowizny a polecenie darczyńcy

    Naczelny Sąd Administracyjny (dalej: "NSA") wydał wyrok, w którym wskazał, że wykonane polecenie zawarte w umowie darowizny ma wpływ na podstawę opodatkowania i może oznaczać zmniejszenie jej wartości (sygn. akt FSK 598/08, dalej: "wyrok").

  • Darowizna nieruchomości firmy a podatek od darowizny

    Darowizna nieruchomości firmy a podatek od darowizny

    Darowizna nieruchomości należącej do firmy ojca na rzecz synów korzysta ze zwolnienia od podatku od spadków i darowizn na podstawie art. 4a tej ustawy. Stanowisko takie zajął Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu w interpretacji indywidualnej z ...

  • Darowane mieszkanie: sprzedaż a podatek od darowizny

    Darowane mieszkanie: sprzedaż a podatek od darowizny

    Musi nastąpić uzasadniona konieczność zmiany warunków mieszkaniowych, aby zachować prawo do ulgi w podatku od spadków i darowizn określonej w art. 16 ustawy. Przez powyższe nie można natomiast rozumieć zwykłej potrzeby zmiany warunków ...

Szukaj pytań i odpowiedzi



Zadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Pozostałe: Podatki

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania