eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPodatkiPozostałe: Podatki › Praca delegacyjna z firmy niemieckiej


SPONSOR KATEGORII:

PIT 2022

2017-07-07 15:09 autor: SerwisantTW

1 036 odsłon

Praca delegacyjna z firmy niemieckiej

Witam serdecznie,

mam przyjemność (albo i nie), podjąć pracę na zasadzie umowy o pracę z firmą niemiecką. Jest to firma niemiecka, ja mam meldunek i rodzinę w Polsce, a pracę wykonywać będę poza granicami Niemiec, generalnie Wyspy Brytyjskie (Serwisant turbin wiatrowych).

Poinformowano mnie, że będę samemu zobligowany do odprowadzania podatku w Polsce, gdyż nie mam meldunku w Niemczech. Czy jest jakaś możliwość, aby podatek był odprowadzany przez firmę w Niemczech, a nie przeze mnie w Polsce? Jak to się ma w ogóle do przepisów.

Damian

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2017-07-10 07:38 autor odpowiedzi: eGospodarka.pl - Dział Podatkowy

  Z pracą w kraju, w którym płatnik nie ma siedziby czy zakładu jest właśnie ten problem. Czyli obowiązek samoopodatkowania. To może zameldować się w Niemczech?

  Podatki nie są skomplikowane. Niezrozumiałe są jedynie działania i "myśli" osób je tworzących.

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • sqjendrek

  Dodano 2014-02-09 21:30 przez sqjendrek

  Podatek od sprzedaży papierów wartościowych

  Witam,
  bardzo proszę o pomoc. Mieszkam na stałe w Niemczech i handluję papierami wartościowymi w Polsce za pośrednictwem polskiego banku. Nie jestem pewien, gdzie powinienem rozliczyć zyski kapitałowe w Niemczech, gdzie rozliczam się z urzędem skarbowym lub w Polsce gdzie miałem zyski.
  Proszę o odpo...

 • joannab

  Dodano 2014-12-09 13:24 przez joannab

  VAT - faktura dla rosyjskiego kontrahenta

  Wykonaliśmy usługę transportu dla rosyjskiego kontrahenta. Załadunek w Niemczech rozładunek w Polsce. Jak opodatkować usługę?Stawka NP odwrotne obciążenie? Na infolinii powiedziano mi, że muszę zapytać czy kontrahent rosyjski przejmie obowiązek podatkowy, jeżeli nie to muszę ustalić swój obowiązek p...

 • Hanna78

  Dodano 2014-07-17 13:06 przez Hanna78

  VAT na usługi budowlane w Niemczech

  Jestem czynnym podatnikiem Vat UE zarejestrowanym w Polsce. Na zlecenie innego czynnego podatnika VAT UE zarejestrowanego w Polsce będę wykonywał usługę na terenie Niemiec polegającą na rewitalizacji terenów zielonych na zlecenie niemieckiego kontrahenta.
  Z jaką stawką podatku VAT mam wystawić faktu...

 • konto usunięte

  Dodano 2014-03-28 13:41 przez konto usunięte

  Opodatkowanie dochodów zagranicznych

  Witam,
  niedługo zamierzam otworzyć jednoosobową działalność świadczącą usługi budowlane, które będą wykonywane na rzecz przedsiębiorstwa niemieckiego. W tym roku pracowałem również w Polsce na umowę zlecenia, z których dochód łączny wyniósł ok. 1000 zł, natomiast od momentu założenia działalności bę...

 • M.Buk

  Dodano 2020-10-14 17:50 przez M.Buk

  Polska umowa w Niemczech

  Witam, Mam do wyboru dwie umowy - polska umowa o pracę na warunkach niemieckich oraz polska umowa zlecenie na warunkach niemieckich.
  Chciałabym uzyskać informację jak to wygląda w kwestii rozliczeń z polskim urzędem skarbowym. Czy w ogóle pracując w Niemczech na którejś z tych umów, muszę się rozlic...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Pozostałe: Podatki

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania