eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPodatkiPozostałe: Podatki › Wielkość podatku dla przedstawiciela handlowego firmy zagranicznej w Polsce


SPONSOR KATEGORII:

PIT 2022

2017-04-12 19:20 autor: konto usunięte

1 210 odsłon

Wielkość podatku dla przedstawiciela handlowego firmy zagranicznej w Polsce

Dzień dobry,

chciałbym zapytać czy jest wymagane uzyskanie licencji czy rejestracji jeżeli moja praca jako przedstawiciela handlowego firmy zagranicznej w Polsce ma polegać na czynnościach pomocniczych (zbieraniu informacji o rynku polskim o potencjalnych kontrahentach, na przedstawianiu dla firmy zagranicznej informacji w stosunku do ewentualnych możliwości współpracy z firmami z Polski).

Czy ja mogę w tym razie pracować jako osoba fizyczna na podstawie umowy z firmą zagraniczną i płacić podatek dochodowy w Polsce na podstawie "Ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych"? 

Jakiego rodzaju umowę mam w takim razie zawrzeć z wyżej wymienioną firmą jako osoba fizyczną? Jaka jest wielkość podatku w tym razie? Czy muszę w tym razie ponosić koszty związane z ubezpieczeniem społecznym w Polsce i jaka jest wielkość tych kosztów?

Z poważaniem,
Włodzimierz

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2017-04-18 07:29 autor odpowiedzi: eGospodarka.pl - Dział Podatkowy

  Tak - można tutaj płacić polski podatek (a nwet trzeba). Opodatkowanie będzie wg skali podatkowej. Tytuł - może to być zarówno umowa o pracę jak i umowa cywilnoprawna. Obowiązanym do rozliczenia podatku będzie tutaj jednak Pan (w tym do obliczania zaliczek na podatek) - jeżeli firma nie ma w Polsce żadnego zakładu, filii, która mogłaby to robić za Pana.

  Podatki nie są skomplikowane. Niezrozumiałe są jedynie działania i "myśli" osób je tworzących.

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • ppb

  Dodano 2015-04-08 14:51 przez ppb

  Praca zdalna w USA

  Proszę o odpowiedź na następujące pytanie natury podatkowej.Stan faktyczny. Zamierzam nawiązać współpracę z firmą z USA. Na jej rzecz będę wykonywać badania internetowe, research internetowy w wyszukiwarce internetowej. Prace wykonywane będą na serwerach firmy z USA - wszystko zdalnie z Polski.Pytan...

 • Riruka

  Dodano 2018-08-08 10:38 przez Riruka

  Przychody stanowiące podstawę naliczania podatku dochodowego od osób fizycznych

  Dzień dobry, mam problem z wypełnieniem pewnego oświadczenia potrzebnego do umowy zlecenie u nowego pracodawcy:Oświadczam, że od 1 stycznia bieżącego roku kalendarzowego moje dotychczasowe PRZYCHODY u innego pracodawcy stanowiące podstawę naliczania podatku dochodowego od osób fizycznych wyniosły .....

 • Bolo

  Dodano 2020-02-18 18:11 przez Bolo

  Jaki podatek od sprzedaży strony internetowej?

  Witam,
  jestem osobą fizyczną, sprzedałem stronę internetową za 4000 zł. Została sporządzona umowa kupna sprzedaży. Jaki podatek muszę zapłacić, do kiedy oraz w jaki sposób?
  Dzięki!

 • g.kamil

  Dodano 2021-10-28 21:41 przez g.kamil

  Jaki podatek dochodowy w dropshippingu?

  Witam. Jaki podatek dochodowy dla sklepu opartego o model dropshippingowy przy sprzedaży we własnym imieniu?

 • karokaro

  Dodano 2017-03-31 18:14 przez karokaro

  Podatek od dochodu uzyskanego za granicą

  Witam, czy polska jednoosobowa firma świadcząca usługi kontrahentowi zagranicznemu (szkolenie) na terenie państwa tegoż kontrahenta zagranicznego musi zapłacić podatek u źródła? I jeśli tak, to w jaki sposób?
  Przykład podobny: jeśli zagraniczna firma zaprasza mnie w celu realizacji szkolenia do ich ...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Pozostałe: Podatki

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania