eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPoradyPodatkiPozostałe: Podatki › Kupno niezarejestrowanego, opłaconego auta. Podwójna akcyza?


2016-01-23 14:44 autor: jamarus

5 111 odsłon

Kupno niezarejestrowanego, opłaconego auta. Podwójna akcyza?

Witam,

chcę kupić auto zakupione w Holandii przez osobę fizyczną, nie prowadzącą działalności gospodarczej. Osoba ta opłaciła już podatek akcyzowy. Z pewnych względów chcę teraz samochód sprzedać. Auto nie jest zarejestrowane.

Czy mogę mieć problemy przy rejestracji z tytułu podwójnej akcyzy? Jak to zrobić technicznie? Jak uzyskać zaświadczenie o dopłacie podatku akcyzowego skoro obliczyć go można na podstawie umowy o sprzedaży?

[ porady z tej kategorii ]


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • Maniekpst

  Dodano 2022-11-18 20:07 przez Maniekpst

  Zakup na umowę a sprzedaż na fakturę

  Co w przypadku, gdy kupuję auto ciężarowe za granicą na umowę kupna od osoby prywatnej a w Polsce chcę je sprzedać na fakturę VAT?

 • MIchaaalina

  Dodano 2016-03-08 14:07 przez MIchaaalina

  Samochód kupiony na umowę kupna-sprzedaży

  Witam, mam pewien problem, mianowicie: mam umowę kupna-sprzedaży samochodu zagranicznego (Włochy) w listopadzie 2015 roku. Samochód został sprawadzony w lutym, kupiony jako towar, w celu odsprzedaży.- akcyza jest opłacona w lutym 2016- opłata rejestracyjna, opłata recyklingowa, ubezpieczenie, okreso...

 • zoska12345

  Dodano 2017-03-03 14:24 przez zoska12345

  Podatek od zakupu samochodu

  Witam,mam pytanie. Zamierzam kupić auto (osoba fizyczna). Chciałabym się dowiedzieć jak wygląda sprawa zakupu samochodu jak jest napisane, że sprzedający wystawia fakturę VAT marża?Czy wtedy pozostaje mi tylko rejestracja auta? Kto płaci VAT w takiej sytuacji?Dziękuję za odpowiedź.

 • usi13

  Dodano 2017-08-21 18:27 przez usi13

  Nowe auto kupione w Niemczech przez Polaka - osobę fizyczną z podatkiem VAT

  Witam, jestem osobą fizyczną. Czy istnieje możliwość odzyskania zapłaconego niemieckiego podatku VAT od nowego (według ustawodawcy) samochodu?Auto kupiłem z autohandlu, który potraktował je jako używany towar i wystawił rachunek na kwotę brutto, w Polsce auto potraktowano jako nowe auto, a co za tym...

 • konto usunięte

  Dodano 2013-05-21 20:53 przez konto usunięte

  Kupno samochodu do celów prywatnych i firmowych a rejestracja

  Chciałabym kupić samochód, który miałby być używany zarówno prywatnie, ale rownież na cele działalności (osobowy, volvo v50).
  Czy w dowodzie rejestracyjnym powinnam figurować jako osoba fizyczna, czy jako firma - jednoosobowa działalność gospodarcza?

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Pozostałe: Podatki

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania