eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPoradyNieruchomościPozostałe: Nieruchomości › Nieruchomość rolna zabudowana. Czy trzeba odrolnić?


2017-07-15 19:56 autor: konsultant_play

2 312 odsłon

Nieruchomość rolna zabudowana. Czy trzeba odrolnić?

Dzień dobry, 

jestem w posiadaniu 0,45 ha nieruchomości rolnej zabudowanej. Na tej działce prowadzona była kiedyś działalność ogrodnicza (na pewnej części całej nieruchomości ok. 1300 m2). W chwili obecnej budynki (dokładnie szklarnie uległy zawaleniu i po uzyskaniu pozwolenia zostały rozebrane). 

Moje pytania:

1. Czy całą nieruchomość po rozbiórce ww obiektów muszę odrolnić?
2. Czy w przypadku wydzielenia pewnej części działki (dokładnie części kiedyś użytkowej) i sprzedaży tej działki również muszę odrolnić te działkę?
3. Czy wycena nieruchomości rolnej i po odrolnieniu będzie się różnić (czy ma to duży wpływ na otrzymaną cenę nieruchomości)?

[ porady z tej kategorii ]


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • Honey90_90

  Dodano 2016-07-03 18:07 przez Honey90_90

  Koszty geodety przy sprzedaży działki

  Witam,kto powinien ponieść koszty związane z opłaceniem geodety przy podziale działki: sprzedający, czy kupujący? Jakie formalności od strony prawnej trzeba zrealizować przy sprzedaży nieruchomości? Nadmieniam, że działka została nabyta więcej niż 5 lat temu.Bardzo dziękuję za pomoc.

 • barykat

  Dodano 2015-04-24 05:02 przez barykat

  Sprzedaż działki rolnej

  W marcu tego roku dostałem w formie darowizny od rodziców gospodarstwo rolne o pow. ok. 9 ha. Chciałbym sprzedać część tego gospodarstwa o pow. ok. 0,4 ha.Nabywca nie jest rolnikiem i będzie prowadził na tym gruncie działalność gospodarczą. Czy muszę płacić podatek? Czy mogę skorzystać z jakiejś ulg...

 • Agulka89

  Dodano 2019-05-26 19:43 przez Agulka89

  Sprzedaż działki rolnej na wsi

  Witam, mam pytanie dotyczące przepisów sprzedaży działki rolnej na wsi. Czy jest przepis o tym, że działkę rolną na wsi o powierzchni powyżej 0,3 ha można sprzedać tylko osobie będącej rolnikiem?

 • Ulcia8P

  Dodano 2017-08-20 18:28 przez Ulcia8P

  Po jakim czasie mogę sprzedać podzieloną działkę i po jakim czasie mogę pisać akt darowizny?

  Witam,mam dwa pytania. W maju 2017 kupiłam od dziadków działkę rolną 1,55 ha. W tym roku chcę ją podzielić i jedną sprzedać na rzecz budowy domu. Ile wyniesie mnie podatek i czy w ogóle trzeba będzie go zapłacić?Drugie pytanie: w sierpniu 2017 kupiłam również od dziadków działkę rolną zabudowaną. Mi...

 • konto usunięte

  Dodano 2017-06-11 16:19 przez konto usunięte

  Sprzedaż domu przed upływem 5 lat i kupno dwóch nowych. Co z podatkiem?

  Witam,
  nie jestem pewien co do interpretacji zapisów prawa, jeśli chodzi o sprzedaż nieruchomości i podatek dochodowy z tego tytułu.
  Otrzymałem 3 lata temu w darowiźnie dom wraz z działką rolną (szacowane na 135 tys. zł), które zamierzam sprzedać. W domu zamieszkuje lokator, któremu muszę zapewnić l...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Pozostałe: Nieruchomości

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania