eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyFirmaPozostałe: Firma › potrzebuje informacji ile kosztuje zalozenie wlasnej dzialalnosci gospodarczej


2011-02-18 12:19 autor: artur102

5 249 odsłon

potrzebuje informacji ile kosztuje zalozenie wlasnej dzialalnosci gospodarczej

pomocy ile kosztuje dzialalnosc gospodarcza

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2011-02-18 15:14 autor odpowiedzi: konto usunięte

  Trudny temat poruszasz...

  Znalazłam takie oto informacje:

  artykuł "Rejestracja firmy - działalność gospodarcza" na , ale nie ma tam wymienionych kwot. Natomiast część kosztów podaje poublikacja "Ile kosztuje założenie własnej firmy? na , jednak jest mał konkretna.

  Jeśli chodzi o samo uzyskanie wpisu do ewidencji dzialalności gospodarczej, to wszytskie informacje uzyskasz u siebie w urzędzie. Jeśli natomiast interesują Cię bardziej szczegółowe sprawy, jak wybór formy prawnej, opodatkowania (to też wiąże się z kosztami), amortyzacja, VAT, prowadzenie księgowości, reklama w internecie czy koszty informatyki, to wszystkie te informacje znajdziesz w portalach. Ja polecam , sprawdzone źródło wiedzy dla mnie, kiedy otwierałam prywatny gabinet.

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz

 • 2011-02-19 00:00 autor odpowiedzi: konto usunięte

  Cytuję, co napisał/a artur102

  pomocy ile kosztuje dzialalnosc gospodarcza

  Samo "założenie" działalności gospodarczej obecnie nic nie kosztuje. Wpis do ewidencji działalności gospodarczej uzyskujesz bezpłatnie z urzędu gminy. miasta lub dzielnicy - po wypełnieniu druku EDG-1. Nadanie numeru REGON - również jest bezpłatne, tak samo jak utworzenie konta płatnika w ZUS.

  Jedynie 170,00 zł musiałbyś wydać na opłatę rejestracyjna w przypadku składania druku VAT-R w urzędzie skarbowym - wtedy gdy CHCESZ być czynnym płatnikiem VAT.

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz

 • 2011-02-23 08:39 autor odpowiedzi: eGospodarka.pl - Dział Podatkowy

  Chyba że to spółka (inna niż cywilna) wtedy to jeszcze KRS dochodzi plus ewentualne dodatkowe opłaty (np. za sporządzenie umowy przez prawnika).

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz

 • 2011-03-06 12:17 autor odpowiedzi: adam332

  W przypadku jednoosobowej 170-250zł, inne spółki osobowe również kilkaset złotych, w przypadku spółki z o.o. - kilka tysięcy złotych,zwłaszcza, że warto skorzystać z notariusza i radcy prawnego...

  Oceń odpowiedź 0 1

  skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Pozostałe: Firma

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania