eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPoradyFirmaPozostałe: Firma › Działalność za granicą, a usługa w Polsce


2021-02-14 23:48 autor: Leon822

1 194 odsłon

Działalność za granicą, a usługa w Polsce

Witam serdecznie, jestem osobą samozatrudnioną w Irlandii. Wykonuję usługi różnych napraw w domach/firmach klientów. Np. naprawa zamka w drzwiach, wymiana baterii pod prysznicem itp. Nie jestem vatowcem.

Chciałbym zapytać, jak wygląda sprawa wykonania usługi na terenie Polski. Tzn. zakładając, że w czasie kiedy będę w Polsce wykonam taką usługę na terenie Polski. 

Jak wygląda sprawa wystawienia paragonu/faktury? W Irlandii rachunki wystawiam papierowe posługując się tzw. Recepit Book (dostępna w każdej księgarni). Jaki rachunek oczekuje polski klient? Tak żeby mógł sobie np. wrzucić w koszty?

Ze strony irlandzkiej nie ma znaczenia, bo wpisując Polska w "miejsce usługi" nie ma znaczenia, bo będzie dodane to do dochodu i rozliczone przy rozliczeniach rocznych. Interesuje mnie strona polska.

W skrócie: jaki rachunek, na jakiej formie, co jest ważne w takich sytuacjach?

Dziękuję

[ porady z tej kategorii ]


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • kriss010

  Dodano 2013-04-10 20:50 przez kriss010

  Polska działalność jednoosobowa a wystawianie faktury za granicą - niezrozumiałe

  Witam mam pytanie odnośnie tego tekstu:
  Wynagrodzenie jest wypłacane przez pracodawcę lub w imieniu pracodawcy, który nie ma miejsca zamieszkania lub siedziby w drugim państwie oraz wynagrodzenie nie jest wypłacane przez zakład lub stałą placówkę, którą pracodawca posiada w drugim państwie. Niespełn...

 • PiotrekSz

  Dodano 2013-03-13 20:34 przez PiotrekSz

  Co z podatkiem VAT gdy pracuję za granicą?

  Witam, planuję popracować ok. 2 lat w Indonezji jako tzw. kontraktor w banku, czyli jako "jednoosobowa działalność gospodarcza" zarejestrowana w Polsce. Czy wystawiając fakturę bankowi muszę również "dodać" do kwoty VAT, czy nie?
  Kiedyś miałem działalność gospodarczą i pracowałem dla włoskiej firmy....

 • Chmiela11

  Dodano 2014-08-14 08:02 przez Chmiela11

  Wystawianie faktur lub rachunków własnemu oddziałowi firmy za granicą.

  Dzień dobry,
  prowadzę jednoosobową działalność w Polsce oraz świadczę usługi informatyczne. Ostatnio spotkałem się z pewną ofertą umożliwiającą zakupienie oprogramowania niezbędnego do prowadzenia mojej działalności po bardzo korzystnej cenie (spadek ceny z ok 60 000 zł do 10 000 zł).
  Jest niestety ...

 • gubx

  Dodano 2016-08-18 00:05 przez gubx

  Faktura dla klienta z Irlandii, Argentyny i Zjednoczonych Emiratów Arabskich

  Witam,od kilku miesięcy prowadzę jednoosobową działalność gospodarczą w zakresie tłumaczeń. Jestem zwolniona podmiotowo z podatku VAT i posiadam VAT-EU dla transakcji wewnątrzwspólnotowych. Pojawił się jednak problem. 1). Otóż mam klienta z Irlandii, który nie posiada numeru VAT, (choć prowadzi włas...

 • Długi

  Dodano 2016-06-03 21:22 przez Długi

  Wystawianie rachunków firmie niemieckiej

  Prowadzę w Polsce działalność jednoosobową. Czy mogę niemieckiej firmie wystawić rachunek za malowanie mieszkania? Usługa zostanie wykonana w Niemczech.
  Pytanie 2. czy może to być również firma jednoosobowa? Jestem na ryczałcie.

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Pozostałe: Firma

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania