eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyFirmaPozostałe: Firma › Czy powinienem zgłosić nowe miejsce wykonywania działalności?


2016-09-19 22:06 autor: Hydr0

1 647 odsłon

Czy powinienem zgłosić nowe miejsce wykonywania działalności?

Dobry wieczór,

prowadzę jednoosobową DG. Działalność jest zarejestrowana na moje mieszkanie. Ostatnio podpisałem umowę z pewną firmą, której będę wystawiał faktury, i ona chce, żebym w dni robocze pracował u nich w siedzibie.

Czy powinienem adres ich siedziby zgłosić jako dodatkowe miejsce wykonywania działalności? Czy też, jako że nie jest to żaden mój punkt usługowy, czy coś w tym stylu, nie zgłaszam takiego miejsca?

Pozdrawiam

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2016-09-19 22:08 autor odpowiedzi: Grzegorz Faluszczak GFX-Consulting

  Nie musi Pan tego robić w CEiDG.

  Hydr0 skomentował/a odpowiedź 2016-09-19 22:25

  Dziękuję za odpowiedź. Ja może jeszcze dopiszę dlaczego pytam. Otóż złożyłem z końcem sierpnia wniosek VAT-R, żeby się zarejestrować jako płatnik VAT. Taki był wymóg zatrudniającej mnie firmy. Długo czekałem na pojawienie się w rejestrze płatników, ale cały czas się nie pojawiałem, dlatego skontaktowałem się z US. Pani z US powiedziała mi, że trwa procedura sprawdzająca i zapewne ktoś do mnie przyjdzie do mieszkania (nie do końca wiem w jakim celu... może żeby zobaczyć, że to nie jest fikcyjne biuro). W każdym razie po tej rozmowie wysłałem do US numer księgi wieczystej lokalu, żeby sobie sprawdzili, że w niej widnieję. Powiedziałem też, że teraz może mnie być ciężko zastać, bo w tygodniu pracuję poza siedzibą firmy. A Pani na to, że w takim razie powinienem to miejsce zgłosić jako dodatkowe miejsce wykonywania działalności. Jak rozmawiałem z Panią wydało mi się to logiczne i chciałem właśnie uzupełnić wpis w CEiDG, ale zacząłem szukać w Internecie i z wpisów, które znalazłem wywnioskowałem, że nie zgłaszam siedziby firmy dla której wykonuję usługę (tak też wnioskuję z Pana wpisu - proszę mnie poprawić, jeśli się mylę). Potrzebuję się upewnić, bo Pani z US jutro znów ma do mnie dzwonić. Tylko teraz nie wiem co z tą kontrolą... jak mnie skontrolują (czymkolwiek ta kontrola ma być), jak mnie nie ma w mieszkaniu... Ciężkie to wszystko :)

  GFX-Consulting www.gfx-consulting.pl

  Oceń odpowiedź 0 1

  skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • tweetas1

  Dodano 2013-10-29 22:01 przez tweetas1

  Czy po zamknięciu sklepu w domu muszę płacić wyższy podatek od nieruchomości?

  Witam!
  prowadzę jednoosobową działalność gospodarczą na ryczałcie - sprzedaż odzieży - teren działalności: "cały kraj". Przez jakiś czas miałem również punkt stały - sklep we własnym domu, ale teraz zamierzam go zamknąć i kontynuować tylko sprzedaż na terenie całego kraju (tzw. handel obwoźny). Czy ...

 • neko

  Dodano 2021-11-05 15:58 przez neko

  Zmiana adresu działalności

  Nastąpiła zmiana adresu prowadzenia jednoosobowej działalności gospodarczej. Czy zmianę wystarczy zgłosić do CEIDG? Czy jeszcze trzeba oddzielnie zgłaszać do US i ZUS?

 • grafix

  Dodano 2013-02-27 07:20 przez grafix

  Jakie są koszty w działalności gospodarczej?

  Witam,
  Prowadzę jednoosobową działalność gospodarczą - usługi - we własnym mieszkaniu tzn. przeznaczyłem pokój na tą działalność - ok. 12 m2, co stanowi ok. 10% całej powierzchni mieszkania. Rozliczam się na zasadach ogólnych KPiR.
  1. Czy mogę wrzucać w koszty 10% rachunku za prąd, wodę, ścieki (WC ...

 • PaulaK

  Dodano 2016-03-21 10:44 przez PaulaK

  Zgoda właściciela na działalność gospodarczą

  Wynajmuję mieszkanie wraz z partnerem, umowa najmu jest na niego. Chciałabym założyć działalność gospodarczą (sklep internetowy) w tym mieszkaniu lecz nie wiem czy wystarczy tylko zgoda właściciela na działalność gospodarczą, czy potrzebuję także umowy najmu?

 • izulka567

  Dodano 2014-11-24 14:46 przez izulka567

  Jednoosobowa działalność - nie vatowiec

  Chciałabym założyć jednoosobową działalność gospodarczą jako nie-vatowiec. Polegałoby to na internetowej sprzedaży detalicznej odzieży (allegro). Jeżeli chodzi o podatek dochodowy powinnam wybrać zasady ogólne - skalę podatkową, czy ryczałt?I jak to obliczać? Czy będąc nie-vatowcem mogę wciągać w ko...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Pozostałe: Firma

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania