eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPoradyFirmaPozostałe: Firma › Jak wyjść ze spółki z o.o.?


2013-12-06 10:28 autor: konto usunięte

3 812 odsłon

Jak wyjść ze spółki z o.o.?

Witam,

ponieważ nie znalazłem odpowiedniego działu, kieruję tutaj to pytanie a właściwie opis sytuacji: jestem udziałowcem spółki z o.o., nie jestem członkiem zarządu, mój udział w spółce jest tylko na papierze, posiadam 25 udziałów na 100, wszedłem do niej ponieważ miała zarabiać, ale się tym nie interesowałem. Teraz okazuje się że prezes spółki nabrał jakichś kredytów, sprzedał majątek spółki (samochody, urządzenia), najprawdopodobniej spółka nie ma z czego tych zobowiązań spłacać, nie wiadomo co się stało z pieniędzmi ze sprzedanego majątku, ale najgorsze jest to że otrzymałem wezwanie do uiszczenia tzw. "dopłat" do tej spółki na podstawie walnego zgromadzenia.

Spółka pożyczyła ode mnie pieniądze ("na gębę"), czyli nie mam na to żadnego potwierdzenia oprócz świadków na samym początku jej funkcjonowania, teraz jestem w konflikcie z pozostałymi wspólnikami, wiem że nie odzyskam pożyczonych pieniędzy, bo spółka to po prostu "papier" ale jeżeli to możliwe to proszę o informację, jak wyjść z takiej spółki bez zgody pozostałych wspólników i jak uniknąć tych dopłat ponieważ, nie dość że pożyczyłem spółce duże pieniądze, których nie odzyskam to teraz jeszcze starają się zrobić ze mnie kozła ofiarnego żebym pospłacał ich zobowiązania.

Piszę to pytanie tutaj ponieważ nie stać mnie na porady prawne, jeżeli to możliwe to proszę o pomoc lub podpowiedź - jak wyjść ze spółki, jak uniknąć dopłat?

[ porady z tej kategorii ]


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • puma

  Dodano 2014-02-06 11:13 przez puma

  Wspólnik udziela pożyczki spółce z o.o.

  Jesteśmy spółką z o.o. planujemy zaciągnąć pożyczkę od jednego z trzech naszych wspólników. Wspomniany wspólnik nie jest członkiem zarządu, posiada 20% udziałów w naszej spółce. Czy w myśl przepisów ksh możemy taką pożyczkę zaciągnąć?
  Proszę o odpowiedź z przywołaniem konkretnego przepisu, na który ...

 • adamadam85

  Dodano 2013-07-01 11:56 przez adamadam85

  Spółka cywilna: zaciągnięty kredyt na spółkę a podatek PCC

  Czy kredyt zaciągniety przez spółkę cywilną jest opodatkowany PCC 0,5% jako wkład wspólników?

 • Mikolaj A.

  Dodano 2022-05-08 11:43 przez Mikolaj A.

  Rozliczenie sprzedaży udziałów w sp. z o.o. w celu umorzenia bez dochodu

  Czy sprzedaż udziałów w celu umorzenia w przypadku gdy cena kupna i sprzedaży udziałów jest taka sama (brak dochodu) należy wykazać w zeznaniu rocznym ?

 • Hatchi

  Dodano 2021-05-31 19:12 przez Hatchi

  Udziały w spółce z o.o. a zasiłek z MOPS

  Dzień dobry,
  ze znajomym planujemy założyć Spółkę z o.o., w której tylko we dwóch bylibyśmy udziałowcami. Znajomy wraz z rodziną pobierają zasiłek z MOPSu. Czy sam fakt posiadania udziałów w spółce oraz bycia w jej zarządzie (bez pobierania jakiegokolwiek wynagrodzenia) może mieć wpływ na decyzje MO...

 • pinecha83

  Dodano 2014-01-16 21:00 przez pinecha83

  Zbycie udziałów w spółce jawnej

  Jeśli wspólnik opuszcza spółkę jawną poprzez przeniesienie swoich praw i obowiązków na jednego z pozostałych wspólników, to czy rozliczenie między wspólnikiem wychodzącym ze spółki a osobą przejmującą jego udziały może nastąpić w towarze należącym do danej spółki?
  Jak wówczas przedstawia się kwestia...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Pozostałe: Firma

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania