eGospodarka.pl2012-11-07 15:07 autor: konto usunięte

6 522 odsłon

Przelew bez SWIFT

Czy możliwe jest wysłanie przelewu z banku norweskiego do polskiego bez kodu swift? jeśli tak to jak długi jest czas oczekiwania na taki przelew?

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2012-11-07 21:48 autor odpowiedzi: Iwona

  W polskich bankach zazwyczaj można złożyć przelew bez podanego SWIFT KODU. Najczęściej wiąże się to jednak z dodatkową opłatą i o jeden dzień dłuższym czasem oczekiwania na środki w banku docelowym. Standardowo przelew z Polski do Norwegii trwa do trzech dni roboczych. 

  Natomiast w odwrotną stronę - z Norwegii do Polski - myślę, że jest podobnie, choć szczegóły mogą się różnić w zależności od banku.

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • Apogon

  Dodano 2012-02-01 22:55 przez Apogon

  Kiedy przelew dotrze do odbiorcy za granicą?

  Będę regularnie przesyłać pieniądze córce, która rozpoczyna studia w Hiszpanii. Ile czasu trwa taki przelew, czy istnieją jakieś pilne przelewy zagraniczne, jakie są koszty z tym związane?

 • konto usunięte

  Dodano 2012-11-05 13:24 przez konto usunięte

  Kiedy dojdzie przelew Agencja PKO BP -> KB?

  Tak jak w temacie. Przelew zleciłem w sobotę około godziny 11 w agencji PKO BP do tej pory nie mam go jeszcze na koncie w Kredyt Banku.

 • kamilek07

  Dodano 2013-03-25 13:08 przez kamilek07

  Ile czasu idzie przelew z Sygma Bank do banku Pekao S.A.?

  Witam,
  W sobotę, tj. 23 marca br aktywowana była karta kredytowa. Pieniądze miały być przelane z karty na inne konto. Konsultant powiedział, że będą w ciągu jednego dnia, jednak jak na razie pieniędzy nie ma ani na karcie, a tym bardziej na koncie.
  Ile jeszcze mam czekać?

 • Salinea

  Dodano 2016-07-08 12:12 przez Salinea

  Użyczenie konta przez mamę

  Witam, właśnie razem z mężem przelaliśmy z zagranicy większa sumę na konto bankowe mojej mamy. Ja jestem upoważniona do tego konta. Mama nie bedzie rozporządzała tymi pieniędzmi. Zresztą chodzi jedynie o krótki okres czasu. Za miesiąc jadę do kraju i zakładam konto. Oboje z mężem pracujemy legalnie ...

 • Oskar91

  Dodano 2014-05-30 23:13 przez Oskar91

  Duża wpłata na konto

  Witam serdecznie,
  chciałbym zapytać, w jaki sposób rozwiązać kwestię przelewu o sporej wysokości?
  Otóż, moja mama mieszkająca we Włoszech 3 lata temu sprzedała mieszkanie, od którego oczywiście został zapłacony podatek (również we Włoszech). Ze względu na jej nieobecność w kraju chciałem założyć kon...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

 • Kiedy wysłać przelew bankowy?

  Kiedy wysłać przelew bankowy?

  Istotne z punktu widzenia wysyłania obrotu bezgotówkowego są sesje wychodzące i przychodzące. Dlaczego w niektórych bankach nie warto wysyłać przelewu w piątek? Na to pytanie odpowiadają analitycy porównywarki finansowej Comperia.pl.

 • Przelew bankowy: o której sesje?

  Przelew bankowy: o której sesje?

  Jak długo może iść przelew bankowy? Jeżeli zlecono go w piątek, to transfer pieniędzy pomiędzy bankami może potrwać nawet 3 dni. Czasem minuty decydują o tym, czy przelew dotrze do odbiorcy jeszcze w piątek, czy dopiero w poniedziałek ...

 • Kiedy zrobić przelew w Boże Narodzenie i Sylwestra?

  Kiedy zrobić przelew w Boże Narodzenie i Sylwestra?

  W Boże Narodzenie i Sylwestra banki oraz systemy rozliczeniowe Elixir i Euro Elixir, odpowiadające za przelewy międzybankowe, pracują nieco inaczej. Kiedy najlepiej wysłać przelew w okresie świąteczno-noworocznym, żeby doszedł na czas?

 • Jak korzystnie przelewać pieniądze do Polski pracując za granicą?

  Jak korzystnie przelewać pieniądze do Polski pracując za granicą?

  Praca za granicą i wysyłanie pieniędzy do domu to nie jedyna możliwość otrzymywania wynagrodzenia w walucie obcej. Coraz więcej osób pracuje dla zagranicznych firm, mieszkając w Polsce. Epidemia koronawirusa pokazuje nam, że obecność w ...

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Pozostałe: Finanse osobiste

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania