eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPodatkiPIT › Czy budynek gospodarczy (chlew, stodoła) i garaż trzeba wykazać w urzędzie skarbowym w SD-Z2


27 dni temu, 17:47 autor: ewcia_maj

354 odsłon

Czy budynek gospodarczy (chlew, stodoła) i garaż trzeba wykazać w urzędzie skarbowym w SD-Z2

Dzień dobry, mam pytanie: rozliczyłam w SD-Z2 pozycję "nieruchomość" w tym "budynek mieszkalny". Spadek nabyłam w drodze aktu notarialnego (przyjęcie spadku). Jednak na tej działce znajdują się także garaż i inne budynki gospodarcze - czy one też powinny być wykazane?

Wskazana w druku wartość nieruchomości całkowita zawiera już w sobie te składniki, a druk każe nam wykazywać wprost tylko budynek mieszkalny. Czy w takim razie należy np. w polu "uwagi" opisać jeszcze, że w skład nieruchomości prócz budynku mieszkalnego wchodzą jeszcze garaż i budynki gospodarcze o takiej i takiej wartości? Czy jest to już zbędne?

[ porady z tej kategorii ]


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

  • agusia83555

    Dodano 2014-07-15 13:54 przez agusia83555

    Czy zapłacę podatek od spadku po ojcu?

    Dostałam kawałek ziemi po ojcu. Czy będę miała jakieś koszty?

  • monia6a

    Dodano 2014-06-12 13:03 przez monia6a

    Jak ustalić wysokość udziału w majątku spadkowym?

    Mam problem z wypełnieniem formularza SD-Z2, mianowicie nie wiem czy w rubryce F należy wpisać wysokość udziałów w spadku jaka widnieje na wyroku sądowym (czyli 1/4 żona, 3/16 pozostała czwórka dzieci)?
    Czy też należy w zeznaniu wskazać wielkość udziału w całości majątku? Żona ma wówczas, jeśli się ...

  • lad277

    Dodano 2020-11-07 16:58 przez lad277

    Spadek od rodziny z Anglii

    Czy w Polsce siostra zapłaci jakikolwiek podatek od spadku po bracie, który był rezydentem podatkowym w Anglii i według Angielskiego Testamentu i prawa spadkowego, majątek jest zwolniony od podatku w Anglii ze względu na kwotę wolną od podatku spadkowego? Według prawa angielskiego w tej sytuacji nie...

  • konto usunięte

    Dodano 2017-05-10 11:43 przez konto usunięte

    Sprawa spadkowa. Czy można rozliczyć się wspólnie?

    Witam,chodzi o zeznanie wspólne (SD-3/A). Dziedziczymy zgodnie z decyzją sądu ten sam majątek w częściach: kuzyn 1/2, siostra 1/4 i ja 1/4. Chciałem dokonać rozliczenia wspólnego, ale znalazłem taka informację:"Wspólne zeznanie podatkowe o nabyciu rzeczy lub praw majątkowych podatnicy mogą złożyć wy...

  • renata0810

    Dodano 2022-02-15 00:22 przez renata0810

    Podatek od środków pieniężnych z rachunku bankowego w spadku po zmarłej matce

    Dzień dobry, nie wiem czy mój problem dotyczy Doradcy Podatkowego, ale jednak spróbuję zadać pytanie, gdyż nie do końca rozumiem przepisy podatkowe odnośnie otrzymania w spadku środków pieniężnych.
    Pytanie dotyczy otrzymania środków pieniężnych zgromadzonych na rachunku bankowym mojej zmarłej matki,...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.



Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

  • Od spadku z 2006 r. trzeba zapłacić podatek

    Od spadku z 2006 r. trzeba zapłacić podatek

    Nabycie tytułem spadku po ojcu zmarłym w 2006 r. jest opodatkowane podatkiem od spadków i darowizn na zasadach przewidzianych dla I grupy podatkowej. Nie korzysta ze zwolnienia określonego w art. 4a ustawy o podatku od spadków i darowizn ...

  • Podatek od spadku sprzed 30 lat?

    Podatek od spadku sprzed 30 lat?

    Po potwierdzeniu nabycia spadku po zmarłym w 1990 r. spadkobierca nie może skorzystać ze zwolnienia przewidzianego dla najbliższej rodzi. Musi tutaj złożyć w ciągu miesiąc zeznanie o nabyciu spadku i wskazać w nim zarówno nabyty majątek ...

  • Środki finansowe z likwidacji spółki jawnej w podatku od spadku

    Środki finansowe z likwidacji spółki jawnej w podatku od spadku

    Nabycie w spadku roszczenia o wypłatę przypadającej wnioskodawcy równowartości pieniężnej wartości udziału zmarłego wspólnika likwidowanej spółki jawnej jest zwolnione z podatku od spadków i darowizn, jeżeli dokonano odpowiedniego ...

  • Zwolnienie z podatku od spadku: termin złożenia deklaracji

    Zwolnienie z podatku od spadku: termin złożenia deklaracji

    Wyrok ten zapadł na kanwie sprawy, w której dziecko (spadkobierca) dziedziczyło po ojcu (spadkodawcy). Dziecko zarówno w chwili śmierci ojca, jak i chwili podejmowania dalszych czynności w toku postępowania spadkowego pozostawało nieletnie ...

Szukaj pytań i odpowiedzi



Zadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii PIT

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania