eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPodatkiPIT › Jaki % podatku zapłacę za dochód od mieszkania i emerytury?


2015-03-28 05:18 autor: elamaria64

1 117 odsłon

Jaki % podatku zapłacę za dochód od mieszkania i emerytury?

Mieszkanie lokatorskie - wyrokiem sądu eksmisja i przydział lokalu socjalnego. Spółdzielnia mieszkaniowa wypłaciła za mieszkanie 32,20 m, potrąciła zadłużenie, odsetki i inne koszta. Resztę wypłaciła na konto. To będzie moim dochodem i emerytura również.

Spółdzielnia PIT wystawi 2016 r. Dowiedziałam się, że % mam zapłacić. Jaki % podatku mam opłacić od  całkowitego dochodu? Czy mogę zapłacić zaliczkę? Czy mam czekać do okresu rozliczenia?

Będę wdzięczna za pomoc.

Elamaria64

[ porady z tej kategorii ]


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • sabaton1977

  Dodano 2014-12-22 19:57 przez sabaton1977

  Sprzedaż mieszkania przed upływem 5 lat

  Witam! Sprzedałem mieszkanie przed upływam 5 lat za 135 000 zł. Czy muszę zapłacic podatek, jeżeli w ciągu 2 lat nie kupię drugiego mieszkania? Ile będzie wynosił? Czy da się uniknąć płacenia podatku kupując drugie mieszkanie?

 • buska

  Dodano 2014-12-10 17:44 przez buska

  Jaka podpisać umowę z producentem?

  Witam,bardzo proszę o podpowiedź, jaką można podpisać umowę z fabryką. Jestem pośrednikiem między fabryką, a przedsiębiorstwem, które chce podpisać kontrakt z tą fabryką. Jestem osobą prywatną. Jaki jest podatek do opłacenia?Z poważaniem,Maria

 • Dagmara

  Dodano 2014-12-04 12:50 przez Dagmara

  Opodatkowanie kosztów transportu

  Prowadzimy sprzedaż krajową towarów opodatkowanych stawkami 23% i 8% VAT. Nasi kontrahenci obciążani są kosztami transportu. Jest to usługa świadczona dla nas przez firmę kurierską. Dodam, że firma kurierska wystawia nam fakturę z 23% VAT za usługi transportowe. Na fakturze koszt transportu widnieje...

 • Marianqa

  Dodano 2016-08-10 23:20 przez Marianqa

  Rozliczenie nagrody pieniężnej we własnym zakresie. Jak to zrobić?

  Witam,
  mam jak się okazuje nietypowy problem z rozliczeniem PIT za rok bieżący od nagród pieniężnych. Nagroda w konkursie artystycznym, została przydzielona przez Konsulat w wysokości 1000 euro. Konsulat jednak, nie wystawia żadnych polskich dokumentów do rozliczeń podatkowych, takich jak PIT-y.
  W ś...

 • rosiczka2

  Dodano 2016-05-31 10:46 przez rosiczka2

  Jaką część budynku podać do opodatkowania podatkiem od nieruchomości?

  Witam, Czy do opodatkowania nieruchomości (dom) do podatku od nieruchomości podaje się całą powierzchnię domu, jaka jest ujęta w projekcie, czy tylko tą, która jest aktualnie użytkowana?
  Przykład: dom w projekcie ma 220m2 powierzchni użytkowej. Składa się z piwnicy, parteru i piętra. Użytkowana jest...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii PIT

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania