eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyFirmaKsięgowość / Finanse › Ryczałt ewidencjonowany. Czy muszę mieć dowód wewnętrzny na zakupy bez faktury?


2013-07-24 18:09 autor: 1983kamila

13 321 odsłon

Ryczałt ewidencjonowany. Czy muszę mieć dowód wewnętrzny na zakupy bez faktury?

Prowadzę działalność na ryczałcie 3% (sklep z odzieżą). Czy na zakupiony towar muszę mieć zawsze fakturę VAT, czy mogę robić dowód wewnętrzny towaru zakupionego bez faktury?

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

  • 2013-07-25 08:55 autor odpowiedzi: wfirma.pl - księgowość online

    Ustawa o zryczłtowanym podatku dochodowym za dwody zakupu uznaje: otrzymane faktury, rachunki, paragony, dowody wewnętrzne oraz opis otrzymanego towaru.  (Art. 4 ust. 1 pkt 6)

    Ekspert w dziedzinie prawa gospodarczego i księgowości w serwisie wfirma.pl

    Oceń odpowiedź 1 4

    skomentuj | odpowiedz

  • 2013-07-25 15:23 autor odpowiedzi: 1983kamila

    dziekuje za odp

    jednak czytałam ze dowod wewnetrzny dotyczy np . zakupu od rolnikow ,hodowcow wiec mam watpliwosci czy zakup odziezy z hurtowni moge właczyc jako dowod wewnetrzny?

    Oceń odpowiedź 3 7

    skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.



Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedzi



Zadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Księgowość / Finanse

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania