Otrzymałem zwrot towaru od klienta (podstawą jest paragon fiskalny z kwietnia). Czy mogę zaksięgować to w maju czy poprawiać kwiecień?
2013-06-06 09:16 autor odpowiedzi: Biuro Rachunkowe TAX-NET Jacek Adamczak
Księgowa obsługa internetowa - cała Polska. Ceny już od 39,90/mc. www.taxnetto.pl
2013-06-17 20:54 autor odpowiedzi: eGospodarka.pl - Dział Podatkowy
Dodam w tym miesjcu, że poczynając od kwietnia ustawodawca określił sposób ewidencjonowania takich zwrotów. Należy w tym celu założyć dodatkową ewidencję. Sczegóły tutaj:
http://www.podatki.egospodarka.pl/93544,Kasy-fiskalne-nowa-ewidencja-korekt,1,68,1.html
Podatki nie są skomplikowane. Niezrozumiałe są jedynie działania i "myśli" osób je tworzących.
Dodano 2013-04-26 09:38 przez konto usunięte
Jestem vatowcem na KPiR. Jaki dokument wystawiam w przypadku sprzedaży towaru na rzecz osoby fizycznej nieprowadzącej działalności, która nie potrzebuje faktury?
Dodano 2013-07-17 10:07 przez Hizopek
Pracownik wystawiał rachunki uproszczone (nie jestem VAT-owcem) dla osób fizycznych i dla firm na podstawie oryginalnych paragonów sprzedaży, ale nie zawsze je zostawiał w dokumentacji przy rachunkach, czyli w księgowości. Przy niektórych transakcjach mam tylko rachunki.
Sprzedaż na kasie fiskalnej ...
Dodano 2013-06-07 08:06 przez XYZ243
Mam fakturę korekty sprzedaży, do której dołączone są paragony. Mam jedną pozycję na paragonie, której nie ma na fakturze. Czy tą pozycję mam księgować?
Dodano 2013-05-20 11:28 przez Piotr812
Firma transportowa. Ksieguję zagraniczne paragony za autostrady, parkingi i tunel w koszty w dacie ich wystawienia. Na tych paragonach przeważnie nie ma NIP-u. Ksieguję każdy osobnym dokumentem (nie ksieguję ich razem z delegacją).
I tak się zastanawiam czy ktoś może mi to wyrzucić z kosztów? W rozp...
Dodano 2013-03-04 10:22 przez agnieszka44448
Do ewidencji przychodów wpisy robię na podstawie dowodów wewnętrznych. Czasem zdarza mi się wystawić rachunek firmie. Czy powinienem wtedy zrobić paragon na kasie i dołączyć do rachunku? Nie jestem płatnikiem VAT, rozliczam się ryczałtem.
Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.
Zwrot towaru bez paragonu fiskalnego a rozliczenie podatku VAT
Fakt przyjęcia zwrotu towaru od klienta, który nie posiada dowodu dokumentującego zakup tego towaru (paragonu), automatycznie nie niweczy prawa Spółki do obniżenia podstawy opodatkowania i dokonania korekty (zmniejszenia) VAT należnego ...
Korekta błędnej sprzedaży na kasie fiskalnej on-line
Podatnik, który podczas nauki obsługi kasy fiskalnej on-line, omyłkowo zaewidencjonował na niej transakcję, ma prawo skorygować podstawę opodatkowania i podatek należny. Korektę trzeba wykazać w ewidencji zawierającej co najmniej ...
Brak NIP na paragonie fiskalnym nie jest oczywistą omyłką
Brak numeru NIP nabywcy na paragonie fiskalnym nie stanowi oczywistej omyłki. Nie można w związku z tym ująć tego faktu w odrębnej ewidencji korekt, ponownie zaewidencjonowanie transakcji w kasie i wystawić faktury z NIP nabywcy - uznał ...
Czy można korygować sprzedaż paragonową?
Popełniłeś błąd w stawce VAT (zawyżyłeś ją) przy sprzedaży ewidencjonowanej na kasie fiskalnej i chciałbyś ją skorygować? Możesz mieć z tym problem.
5 dni temu, 10:41
2023-08-03 15:27