eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPoradyFirmaKsięgowość / Finanse › Księgowanie FV zagranicznej za kurs online - KPIR, VAT


2021-01-18 18:40 autor: bluzniak

1 056 odsłon

Księgowanie FV zagranicznej za kurs online - KPIR, VAT

Dzień dobry. Mam FV od kontrahenta zagranicznego za kurs online, która została zaksięgowania w KPIR w listopadzie w dniu wystawienia w kwocie 121,55 USD jako import usług. Sama FV wystawiona jest na 121.55 USD i na fakturze widnieje informacja, że płatność za kurs to 10 miesięcy po 121,55 USD.

Płatności comiesięczne dokonywane są poprzez pobranie kwoty z karty, z tym że z karty pobiera w kwocie EURO - kwota oryginalna na potwierdzeniu bankowym to 121,55 USD, a kwota w walucie rozliczeniowej jest w EURO.

W listopadzie pobrało kwotę z karty w tym samym dniu co wystawiona FV, czyli 27.11

W grudniu w dniu 27.12 pobrało kwotę 121,55 USD, przeliczoną na EURO, ale kontrahent nie wystawił już w grudniu FV i wygląda na to że FV z listopada będzie jedyną FV za kurs.

1. Czy w takim wypadku w listopadzie mam błędnie zaksięgowaną FV ? W jaki sposób taka FV powinna być prawidłowo rozliczona w PIT i VAT?

2. Czy za listopad powinny być naliczone różnice kursowe, jeśli na karcie zablokowano kwotę w tym samym dniu co wystawiono FV, z tym, że z karty zeszło w EURO, a nie USD?

Pytanie zaktualizowano 2021-01-19 23:34

problematyczny import usług Bardzo proszę o pomoc. Mam FV wystawioną w listopadzie na 121,55 USD (import usług, fv za szkolenie online). Na fakturze jest adnotacja, że płatność będzie dokonywana przez 10 miesięcy po 121,55 USD i kwotę co miesiąc pobiera z karty  - 27 danego miesiąca.. 

W listopadzie w dniu 27.11. zablokowane zostało na karcie 121,55 USD i w tej kwocie faktura poszła do PIT i VAT. W grudniu w dniu 27.12. pobrali ponownie z karty 121. 55 USD, ale już grudniu nie wystawili kolejnej FV na tą kwotę 121,55 USD i okazuje się, że Fv z listopada będzie jedyną Fv jaką wystawili. Jak w takim wypadku powinna być zewidencjonowana transakcja do PIT i VAT w listopadzie, a jak w grudniu i wtedy analogicznie w kolejnych miesiącach? 

IMPOFRMACJE NA FV to:

Subtotal : 10 payments of $121.55/month

Tax $0

Total (USD) $121.55

[ porady z tej kategorii ]


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • Talesa

  Dodano 2020-12-03 21:26 przez Talesa

  Faktura za usługę noclegową spoza UE

  Jak rozliczyć fakturę z Serbii, na której wyodrębniono usługę noclegową oraz śniadanie, jak i restaurację. Faktura jest w walucie serbskiej z serbskim VAT (pdv albo pvd).
  Rozumiem, koszt noclegu tylko do KPIR w kwocie brutto (do VAT nie), nie jest to również import usług.
  A jak rozliczyć kwestie wyż...

 • Dana10

  Dodano 2014-08-19 12:57 przez Dana10

  Czy wystawić fakturę wewnętrzną?

  Mam fakturę od dostawcy z USA. Na opisie jest nauka języka obcego biznesowego (uczę się języka przez internet). Wystawiono ją ze stawką 0%. Czy to traktować jako import usług i wystawić fakturę wewnętrzną?
  W Polsce nauka języka jest na stawce zw. więc i tak było by to bez VAT-u. Jestem na PKPiR i VA...

 • Buchhalterin

  Dodano 2021-09-02 22:26 przez Buchhalterin

  Czy wykazywać import usług?

  Podatnik otrzymał fakturę od Asus za naprawę laptopa. Faktura wystawiona jest przez podmiot holenderski i podany numer NIP holenderski. Klient twierdzi że naprawa miała miejsce w polskim serwisie tej firmy. Faktura wystawiona jest ze stawką 0, bez VAT oraz jest adnotacja, że nabywca ma rozliczyć odw...

 • konto usunięte

  Dodano 2013-07-11 08:33 przez konto usunięte

  Jak rozliczyć fakturę z Facebook'a

  Prowadzę działalność na KPIR i jestem VAT-owcem. Wcześniej otrzymywałam fakturę VAT z Facebook Ireland i rozliczałam jako import usług, faktura wewnętrzna itd. Ale teraz, nie wiedzieć czemu, otrzymałam fakturę z Facebook - ale USA. Czy jest jakaś różnica w rozliczeniu?

 • Buchhalterin

  Dodano 2020-08-31 18:18 przez Buchhalterin

  Jaką kwotę z faktury wpisać do KPIR

  Witam, mam pytanie odnośnie faktur dotyczących importu z Google, Microsoft itd. Na fakturze podana jest kwota PLN oraz kwota w walucie obcej. Dzięki temu można wyliczyć zastosowany kurs. Nie pokrywa on się z kursem średnim NBP.
  Moje pytanie jest takie. Czy import usług naliczać od kwoty wyrażonej w ...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

 • Korekta in plus faktury sprzedaży - jak i kiedy rozliczyć?

  Korekta in plus faktury sprzedaży - jak i kiedy rozliczyć?

  Wysoka inflacja jest odczuwalna w wielu sektorach gospodarki. Nie jest ona obca również podmiotom zajmującym się wynajmem nieruchomości. Wielu wynajmujących próbuje zwiększyć wynagrodzenie za swoje usługi nie tylko na przyszłość, ale ...

 • Jak wystawiać faktury zaliczkowe i końcowe VAT?

  Jak wystawiać faktury zaliczkowe i końcowe VAT?

  Faktury zaliczkowe i końcowe to najczęściej występujące podtypy faktury w obrocie gospodarczym. Z tego też powodu znajomość elementów i zasad wystawiania tych dokumentów jest esencjonalne dla każdego przedsiębiorstwa, któremu zależy na ...

 • Nota korygująca i faktura korygująca - kto i kiedy wystawia. Co powinna zawierać?

  Nota korygująca i faktura korygująca - kto i kiedy wystawia. Co powinna zawierać?

  Faktura to podstawowy dokument występujący u każdego przedsiębiorcy, ponieważ przy dokonywaniu różnego rodzaju transakcji staje się ona podstawą do tego, aby od kontrahenta egzekwować kwotę za wykonaną usługę bądź towar. Niestety ...

 • Jak wystawić fakturę korygującą?

  Jak wystawić fakturę korygującą?

  Faktura korygująca jest podstawowym dokumentem służącym do prostowania błędów, pomyłek bądź zmian, które wystąpiły w stosunku do sporządzonych faktur. Dokument ten wystawia sprzedawca. Wystawienie faktury korygującej może przy tym ...

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Księgowość / Finanse

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania