eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyFirmaKsięgowość / Finanse › Sprzedaż filtrów do obróbki zdjęć


2018-09-26 20:18 autor: aleksandra.ra

4 148 odsłon

Sprzedaż filtrów do obróbki zdjęć

Dzień dobry,

chciałabym sprzedawać przez internet tak zwane "presety" do aplikacji Adobe Lightroom (Lightroom to aplikacja do edycji zdjęć, można w niej tworzyć presety, czyli zbiór ustawień takich jak np. jasność zdjęcia/nasycenie kolorów itd., które nałożone na zdjęcie dają jakiś konkretny efekt kolorystyczny - coś takiego jak filtry nakładane na zdjęcia na Instagramie).

Więc nie jest to sprzedaż rzeczy fizycznej lub usługi. Czy żeby to robić muszę zakładać działalność gospodarczą? Czy muszę płacić jakieś podatki/jakie? Na co dzień pracuję normalnie na umowę o pracę.

Pozdrawiam

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2018-10-02 09:33 autor odpowiedzi: eGospodarka.pl - Dział Podatkowy

  jaka kwota miesięcznie byłaby z tego tytułu uzyskiwana? Może warto zastanowić się nad działalnością nierejestrową?Owe filtry to Pana dzieło?

  Podatki nie są skomplikowane. Niezrozumiałe są jedynie działania i "myśli" osób je tworzących.

  Oceń odpowiedź 1 0

  skomentuj | odpowiedz

 • 2018-10-15 19:33 autor odpowiedzi: aleksandra.ra

  Trudno powiedzieć ile miesięczny by to było, ale zakładam, że nie dużo, przynajmniej na początku - np. 500 zł.Tak, te filtry to moje dzieło.Rozumiem,że przy działalność nierejestrowanej jedyną rzeczą, jaką będę musiała zrobić, to rozliczenie się w PITie?Ale zakładając, że dochód zacznie przekrać kwotę minimalną (tutaj ok. 1050 zł) - wtedy jedyny sposób to założenie działalności i płacenie ZUSu itp?

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • Sylwiaa_aa

  Dodano 2017-12-21 20:40 przez Sylwiaa_aa

  Import towarów spoza UE i sprzedaż w Polsce

  Witam,moje pytanie to, jak otworzyć legalnie firmę, w której sprowadzam towary z poza UE i sprzedaje na Allegro. Nie będzie to raczej dropshipping, ponieważ najpierw towar chcę sprowadzać, a dopiero sprzedawać, towar będzie szedł z Polski. Nie chcę być pośrednikiem miedzy sprzedawcą z zagranicy, a k...

 • Gonia

  Dodano 2013-09-28 01:36 przez Gonia

  Sprzedaż internetowa ubrań nowych i używanych. Jak założyć działalność?

  Witam,
  chciałabym zapytać od czego zacząć założenie działalności internetowej? Chciałabym sprzedawać np. odzież nową i używaną, może jakieś zabawki czy inne rzeczy. Jak to załatwić w urzędzie? Na jakiej zasadzie mam się rozliczać? Ile wynosi ZUS na początku i w ogóle proszę o cenne informacje, jak t...

 • Johhni

  Dodano 2018-07-25 18:42 przez Johhni

  Allegro - działalność gospodarcza

  Witam wszystkich,mam kilka pytań dotyczących założenia dziłalności gospodarczej. Handluję na allegro pewnym przedmiotem w cenie międze 3 a 4 złote (handel bezpośredni). Dziennie schodzi około 40/50 sztuk i chciałbym założyć działalność gospodarczą, żeby odprowadzić podatek i spokojnie spać.1. Jaki p...

 • Gonia

  Dodano 2013-11-04 14:23 przez Gonia

  Sprzedaż przez internet a sprzedaż w sklepie

  Witam,
  mam pytanie odnośnie sprzedaży w sklepie bądź sprzedaży internetowej. Mój narzeczony chce zająć się sprzedażą w sklepie i w internecie. Ma problem odnośnie wypełnienia wniosku. Otóż jest w nim coś takiego jak:
  A). Oświadczam, że podatek dochodowy od osób fizycznych będę opłacać w formie:
  - na...

 • blodeuwedd

  Dodano 2013-10-19 19:42 przez blodeuwedd

  Działalność artystyczna a podatek. Jak się rozliczyć?

  Proszę o pomoc w następujących sprawach:
  1. Zamierzam sprzedawać w sieci wykonane własnoręcznie obrazy, jestem zatrudniona na zasadzie umowy o pracę (architekt). Czy w takiej sytuacji powinnam zakładać działalność artystyczną lub gospodarczą?
  2. Sprzedaż ma mieć charakter dodatkowego przychodu (dzie...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Księgowość / Finanse

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania