eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPoradyFirmaKsięgowość / Finanse › Sklep z używaną odzieżą i używanymi meblami


2018-04-19 12:32 autor: Ninoque75

3 183 odsłon

Sklep z używaną odzieżą i używanymi meblami

Witam,

planuję otworzyć działalność, sklep z odzieżą używaną i używanymi meblami, rzeczy sprowadzane będą z zagranicy. Mam kilka pytań, mianowicie: czy potrzebuję kasy fiskalnej? Czy potrzebuję pieczątki? Czy jeżeli opłacany będzie ryczałt, to muszę zbierać faktury za ubrania?

Czy na każdy mebel muszę mieć oddzielną umowę kupna? Jak przy takim sklepie wygląda wysokość opłacanego ZUS-u? Czy trzeba się rozliczać comiesięcznie? Czy długo trwa zakładanie takiej firmy?

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2018-04-26 07:39 autor odpowiedzi: eGospodarka.pl - Dział Podatkowy

  1. Kasa fiskalna - zapewne tak - kupującymi będą bowiem na ogół osoby prywatne, a zwolnienie z uwagi na obroty szybko się wyczerpie ;)
  2. Pieczątka - urzędy lubią, obowiązku uposiadania nie ma. Niemniej potrafi ułatwić życie (gdy trzeba co chwilę wpisywać dane sprzedawcy).
  3. dowody zakupu towarów handlowych należy gromadzić także na ryczałcie (nie ewidencjonuje się ich ale zbierać trzeba).
  4. Przepisy nie wymagają aż tak dużej biurokracji. Umowa może być ustna, gdy np. kupujemy towar używany od osoby prywatnej za kilkaset złotych. Proszę jednak pamiętać, że jeżeli wartość umowy (w Polsce) przekracza 1 000 zł, to trzeba zapłacić PCC (oczywiście umowy z osobami prywatnymi, nie firmy, gdzie powinny być rachunki bądź faktury).
  5. ZUSy tak samo jak przy innych profilach.
  6. Założenie firmy - zgłoszenie w CEIDG jeden dzień, drugi dzień do ZUSu celem zgłoszenia do składek i można działać. Rozliczenia są na ogół miesięczne.

  Podatki nie są skomplikowane. Niezrozumiałe są jedynie działania i "myśli" osób je tworzących.

  Oceń odpowiedź 0 2

  skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • hela71

  Dodano 2017-12-10 16:23 przez hela71

  Ryczałt ewidencjonowany 2018 - jakie zmiany?

  Witam, sprzedaję bieliznę przez internet. Jestem na ryczałcie 3% i na kasie. Myślę, że chyba nie przekroczę 50 tys. w tym roku.
  Moje pytanie to jaką dokumentację muszę prowadzić i książki w roku 2018, co zmieniło w ryczałcie? Do teraz można było odliczać sobie składkę społeczną, a teraz co będzie ni...

 • MotherOfGod

  Dodano 2018-04-10 22:37 przez MotherOfGod

  Pierwsza działalność gospodarcza: serwis telefonów i sklep internetowy

  Witam, założyłem działalność gospodarczą (ryczałt) - sklep internetowy odzież/serwis telefonów komórkowych. - Czy jeśli zakupię telefon komórkowy od osoby prywatnej, to mogę odsprzedać go dalej jako firma? - Czy muszę prowadzić jakąkolwiek ewidencje przychodów? Jeśli tak, to w jaki sposób je notować...

 • mac899

  Dodano 2017-10-14 10:50 przez mac899

  Kasa fiskalna. Czy będę zwolniony z posiadania kasy?

  Witam,prowadzę działalność gospodarczą. W ciągu roku osiagnąłem dochód nie przekraczający 20 000 zł. Czy z tego tytułu jestem zwolniony z posiadania kasy fiskalnej? Jak w tym momencie księgować sprzedane towary osobom indywidualnych? Zaś dla firm wystawiane są faktury.

 • mac899

  Dodano 2017-10-12 21:55 przez mac899

  Kasa fiskalna a forma opodatkowania

  Witam,obecnie prowadzę działalność gospodarczą na ryczałcie ewidencjonowanym.Prowadzę sprzedaż i świadczę usługi firmom. Czy chcąc powiększyć sprzadaż dla klijentów indywidualych poprzez kasę fiskalną muszę zmieniać formę opodatkowania?

 • zan1988

  Dodano 2017-04-20 15:49 przez zan1988

  Sprzedaż odzieży. Jaka stawka ryczałtu?

  Witam,przy założeniu działalności na sprzedaż odzieży dziecięcej przez internet, jaka stawka ryczałtu powinna zostać wybrana, i czy konieczna jest kasa fiskalna?

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Księgowość / Finanse

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania