eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyFirmaKsięgowość / Finanse › Własne - autorskie, oprogramowanie a KPiR


2016-02-29 23:13 autor: Poszukujący

1 558 odsłon

Własne - autorskie, oprogramowanie a KPiR

Witam,

rozpocząłem jednoosobową DG - sklep internetowy usługi online. Przed rozpoczęciem działalności przygotowałem sklep (otwarte oprogramowanie) oraz autorskie rozwiązanie do zastosowania w zakresie usług online.

Z jednej strony - praca własna nie stanowi kosztów firmy, z drugiej - remanent początkowy powinien obejmować własność przedsiębiorcy, którą wnosi do firmy.
W związku z powyższym, czy należy włączyć do spisu z natury modyfikacje w oprogramowaniu sklepu i przygotowane osobiście oprogramowanie?

Dziękuję za odpowiedź.

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2016-03-08 20:32 autor odpowiedzi: eGospodarka.pl - Dział Podatkowy

  Nie - jak bowiem sam Pan wskazał, wartość pracy własnej nie jest kosztem uzyskania przychodu bez względu na to, jaką przyjmie formę (czyli np gotowego produktu w postaci sklepu internetowego czy innego oprogramowania).

  Podatki nie są skomplikowane. Niezrozumiałe są jedynie działania i "myśli" osób je tworzących.

  Oceń odpowiedź 0 1

  skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • Kalin2k

  Dodano 2014-03-12 20:51 przez Kalin2k

  Zysk w KPiR z roku poprzedniego

  Witam,
  prowadzę jednoosobową działalność gospodarczą i prowadzę KPiR. Mam pytanie: czy zysk w kwocie ok. 7000 zł z zeszłego roku wprowadzam do KPiR na ten rok? Jeśli tak to w jaki sposób?

 • magdallena02

  Dodano 2021-12-09 11:49 przez magdallena02

  Dotacja z Urzędu Pracy

  Witam. Moja klientka otrzymała z Urzędu Pracy dotacje na rozpoczęcie działalności na podstawie art. 46 ust. 1 pkt 2 z dnia 20 kwietnia 2004 o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy. Jest ona fryzjerką i prowadzi książkę przychodów i rozchodów. Jest również zwolniona z VAT. Chciałabym się u...

 • J. L. S.

  Dodano 2020-10-05 22:32 przez J. L. S.

  Różnice kursowe od środków własnych - niuanse, nieprecyzyjne przepisy.

  Dzień dobry, Prowadzę JDG, nie jestem vatowcem, świadczę usługi dla zagranicznego kontrahenta. Rozliczam różnice kursowe metodą podatkową. Prowadzę KPIR. Z racji bardzo niskich przychodów sama prowadzę swoją KPIR. Zasady naliczania Różnic Kursowych, a w szczególności R.K. od Środków Własnych są dla ...

 • bwesoly15

  Dodano 2020-07-06 20:13 przez bwesoly15

  Księgowanie dochodu w Pośrednictwie w sprzedaży towarów

  Witam. Zaczynam prowadzić e-sklep jako pośrednik między klientem z Polski a dostawcą z Chin, czyli typowy dropshipping. Zastanawiam się jak mam prowadzić KPiR. Moim dochodem jest marża, czy mogę udokumentowywać ją samymi wyciągami z konta bankowego i w jaki sposób?

 • anetaw85

  Dodano 2018-02-13 15:49 przez anetaw85

  Kiedy ująć fakturę w VAT-7, a kiedy zaliczyć w koszty?

  Witam serdecznie, prowadzę jednosobową działalność gospodarczą, rejestruję faktury sprzedaży i zakupów i prowadzę KPIR w programie komputerowym. Mam problem z fakturami zakupowymi za miesiąc poprzedni otrzymanymi w miesiącu kolejnym, np. za styczeń w lutym. Rozumiem, że dla potrzeb VAT-7, a także JP...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Księgowość / Finanse

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania