eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPoradyFirmaKsięgowość / Finanse › Założyć polską firmę w Austrii czy być podwykonawcą w austriackiej firmie?


2015-12-07 22:20 autor: Tfraneks

4 853 odsłon

Założyć polską firmę w Austrii czy być podwykonawcą w austriackiej firmie?

Witam.

mam możliwość pracy jako podwykonawcy austriackiej firmy przy montażu placów zabaw. Jak wygłodałoby to gdybym założył polską firmę i tam pracował?

Chciałbym zatrudnić również pracowników. Jakie koszty są z tym związane? Dodam, że praca trwałaby od marca do końca listopada.

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2015-12-08 05:53 autor odpowiedzi: eGospodarka.pl - Dział Podatkowy

  VAT z tytułu takich transakcji rozliczany byłby w Austrii, jako że to usługi na nieruchomości, dochodowy można by w Polsce płacić.
  Co do pracowników - ci byli by delegowani do pracy za granicą. Jeżeli czas ich pobytu tam przekroczy 183 dni, podatek dochodowy należy płacić w Austrii.

  Podatki nie są skomplikowane. Niezrozumiałe są jedynie działania i "myśli" osób je tworzących.

  Oceń odpowiedź 0 1

  skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • Edi21

  Dodano 2017-01-13 19:35 przez Edi21

  Usługa w Niemczech

  Prowadzę działalność w Polsce, chciałbym wykonywać usługę w Niemczech, ale jako podwykonawca polskiej firmy. Jakie dokumenty potrzebuję by świadczyć takie usługi zaznacza, że są to usługi budowlano-remontowe, czasem spawalnicze. Jak to się ma do podatku VAT dochodowego i co z fakturą, jak wystawić?

 • Nata92

  Dodano 2017-01-12 22:02 przez Nata92

  Działalność gospodarcza, a praca wykonywana w Holandii. Jak wystawiać faktury?

  Witam,mam pytanie dotyczące pracy za granicą. Mam działalność gospodarcza zarejestrowana w Polsce. Jest to firma jednoosobowa i jestem na ryczałcie ewidencjonowanym. Posiadam A1 i wykonuje usługi budowlane w Holandii i fakturę wystawiam oczywiście bez VAT-u na pośrednika polskiego, z którym mam podp...

 • Elbers

  Dodano 2016-01-29 17:10 przez Elbers

  Polska działalność a VAT w Holandii

  Witam,proszę o pomoc. Kto płaci podatek VAT za wystawiona fakturę? Dodam, że jestem na ryczałcie i podatek dochodowy płacę w Polsce, usługi wykonuję dla holenderskiej firmy na terenie Holandii, a z tego co mi wiadomo podatek VAT za poprzednie faktury za rok 2015 nabywca nie zapłacił ani grosza w Hol...

 • konto usunięte

  Dodano 2014-07-13 10:32 przez konto usunięte

  Gdzie się rozliczać i jakie dofinansowanie mi się należy?

  Witam!
  Planuję założyć firmę w Polsce i pracować jako podwykonawca w Luksemburgu. Będzie to firma sprzątająca, myjąca i chciałbym się dowiedzieć czy będę musiał się zarejestrować jakoś w Luksemburgu, że wykonuję tutaj pracę?
  Czy będę musiał się tam rozliczać oraz o jakie dofinansowanie mogę się star...

 • R11radek

  Dodano 2016-07-16 10:03 przez R11radek

  Działalność otwarta w Polsce a realizacja zleceń za granicą

  Witam serdecznie,sprawa wygląda tak: zamierzam otworzyć działalność gospodarczą w Polsce (remontowo-budowlaną), które przynajmniej na początku realizowałbym jedynie w Belgii, był bym podwykonawcy w belgijskiej firmie. Dodam jeszcze aby bardziej utrudnić, że na początku działalności pracowałbym równi...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Księgowość / Finanse

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania