eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPoradyFirmaKsięgowość / Finanse › Czy po zmianie danych odbiorcy na fakturze, czas pracy za granicą jest naliczany od nowa?


2014-07-10 15:10 autor: konto usunięte

2 086 odsłon

Czy po zmianie danych odbiorcy na fakturze, czas pracy za granicą jest naliczany od nowa?

Pracuję w Niemczech na polskiej działalności, do tej pory wystawiałam faktury na mojego zleceniodawcę (czyli przez 5 miesięcy), aczkolwiek on oddał mi to zlecenie i kazał wystawiać fakture na tą firmę.

Jedną fakturę wystawiłam na tą firmę ale moje pytanie brzmi: czy skoro w wystawianej przeze mnie fakturze widnieją inne dane (nie tego wcześniejszego Pana tylko tej firmy), czy mogę dalej wystawiać faktóry na tą firmę przez kolejne 5 miesięcy? Czy muszę przerwać tu pracę i na jaki okres?

Proszę o jakieś wskazówki, jeżeli musiałabym to przerwać, to czy da się to jakoś obejść?

[ porady z tej kategorii ]


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • herman777

  Dodano 2014-05-12 22:48 przez herman777

  Ryczałt 5,5% a praca w Niemczech i stawka VAT

  Witam,
  założyłem niedawno działalność w Polsce i wyjechałem do pracy do Niemiec jestem zatrudniony przez polską firmę i robię instalacje elektryczne, które według tabeli są objęte stawką VAT 5,5%.
  Pytanie: czy taka właśnie stawkę VAT mam wystawiać na fakturach, gdyż księgowa mojego szefa mówi, że pr...

 • Edi21

  Dodano 2017-01-13 19:35 przez Edi21

  Usługa w Niemczech

  Prowadzę działalność w Polsce, chciałbym wykonywać usługę w Niemczech, ale jako podwykonawca polskiej firmy. Jakie dokumenty potrzebuję by świadczyć takie usługi zaznacza, że są to usługi budowlano-remontowe, czasem spawalnicze. Jak to się ma do podatku VAT dochodowego i co z fakturą, jak wystawić?

 • konto usunięte

  Dodano 2015-04-07 15:53 przez konto usunięte

  Szkolenie realizowane za granicą a VAT

  Dzień dobry,w ramach działalności szkoleniowej prowadził będę szkolenie w Niemczech. Czy i jaki VAT powinienem doliczyć do faktury sprzedażowej? Jestem płatnikiem VAT, moim klientem jest zarejestrowane w Niemczech stowarzyszenie, które płatnikiem VAT nie jest.W internecie znalazłem zarówno informacj...

 • Hanna78

  Dodano 2014-07-17 13:06 przez Hanna78

  VAT na usługi budowlane w Niemczech

  Jestem czynnym podatnikiem Vat UE zarejestrowanym w Polsce. Na zlecenie innego czynnego podatnika VAT UE zarejestrowanego w Polsce będę wykonywał usługę na terenie Niemiec polegającą na rewitalizacji terenów zielonych na zlecenie niemieckiego kontrahenta.
  Z jaką stawką podatku VAT mam wystawić faktu...

 • z.u.c.i d.

  Dodano 2015-10-15 13:36 przez z.u.c.i d.

  Usługa budowlana w Niemczech

  Witam,czy jako firma polska z pracownikami mogę wystawić osobie prywatnej w Niemczech fakturę za usługę budowlaną (remont dachu)? Jak ją opodatkować? Prosze o pomoc.

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Księgowość / Finanse

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania