eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPoradyFirmaKsięgowość / Finanse › Ryczałtowiec a wykaz środków trwałych


2014-03-05 23:47 autor: konto usunięte

4 096 odsłon

Ryczałtowiec a wykaz środków trwałych

Witam,

od kwietnia planuję rozpocząć DG jako ryczałtowiec bez VAT-u. Mam zamiar sprzedawać odzież używaną przez internet, czyli stawka 3%. Moje pytania:

1). Jeśli kupię np. odzież w lumpeksie i dostanę na nią paragon, to wystarczy on jako dowód zakupu i mogę dalej tą odzież odsprzedawać? Czy muszę jednak posiadać fakturę na firmę, aby odzież sprzedać dalej?

2). Wiem, że pomimo tego, iż ryczałtowiec nie rozlicza kosztów, tylko przychód, to powinien prowadzić ewidencję środków trwałych. Co jednak z rzeczami, które już posiadam od kilku lat (czyli zakupione przed założeniem działalności), a których wartość wynosi: komputer - kupiony 4 lata temu za kwotę 3200, samochód-darowizna od rodziców ok. 4 lat temu (jakieś 9 tys.:), mieszkanie - również jako darowizna przekazane ok. 5 lat temu.

Teoretycznie wszystkie te rzeczy będą mi służyły w prowadzonej działalności. Czy powinnam je zatem wykazać, a jeśli tak, to czy w ewidencji środków trwałych czy innej (zapomniałam jak się nazywa ten drugi spis :)?

Z góry dziękuję za odpowiedź.

[ porady z tej kategorii ]


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Księgowość / Finanse

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania