eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyFirmaKsięgowość / Finanse › Ryczałt ewidencjonowany bez VAT - wycofanie towaru handlowego


2014-02-18 23:16 autor: MrGrey

4 503 odsłon

Ryczałt ewidencjonowany bez VAT - wycofanie towaru handlowego

Witam,

W jaki sposób należy udokumentować przekazanie towaru handlowego na cele prywatne, cele promocyjne lub towar, który uległ zniszczeniu? Pytanie dotyczy działalności opodatkowanej w formie zryczałtowanego podatku, zwolnionej z VAT.

Nie udało mi się znaleźć nic na ten temat w ustawie. Jednocześnie fakt konieczność prowadzenia ewidencji przychodów, dokonywania inwentaryzacji oraz gromadzenia dowodów zakupu towaru sugeruje, że towary nie mogą ot tak "zniknąć".

Pozdrawiam,

Bartek

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2014-02-19 09:10 autor odpowiedzi: Lucyna Banaś doradca podatkowy nr 08567

  Oczywiście, że tak. należy sporzadzać: protokoły zniszczeń.., dowody wewnętrzne przekazania na cele reklamy.., prywatne cele. Przekazanie na prywatne cele nia podlega zryczałtowanemu podatkowi dochodowemu. Ale proszę wziać pod uwagę że przekazania podlegają VAT, i powinno brać się je pod uwage przy liczeniu limitu do zwolnienia z VAT

  kancelariapodatkowatax@gmail.com

  Oceń odpowiedź 0 2

  skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • madzia87m

  Dodano 2013-05-21 13:33 przez madzia87m

  Dokumentowanie przychodu dowodem wewnętrznym

  Witam,
  Przy ryczałcie ewidencjonowanym dowodem wewnętrznym dokumentuje się przychody z tytułu wykonanej usługi w przypadku, kiedy nie została wystawiona faktura bądź rachunek (nabywca - osoba prywatna nie zażądała wystawienia). Wtedy powinno się sporządzić taki dowód na koniec dnia, który podsumuje ...

 • hala263

  Dodano 2017-02-01 12:01 przez hala263

  Dozwolone towary, a ryczałt i zwolnienie z VAT

  Witam, zakładam sklep internetowy, chciałabym być na ryczałcie ewidencjonowanym bez VAT-u. Mam zamiar sprzedawać używaną, sztuczną biżuterię z Anglii i Niemiec - w ogóle używane rzeczy, kupowane na targach staroci i nie tylko tam.
  Problemem jest biżuteria. Czy mogę sprzedawać biżuterię sztuczną z za...

 • svenson02

  Dodano 2014-05-05 18:58 przez svenson02

  Wysyłka do USA a podmiotowe zwolnienie z VAT. Jak rozliczyć?

  Jestem na ryczałcie i jestem zwolniony podmiotowo z VAT. Prowadzę sklep internetowy. Czy wysyłając przesyłkę z towarem za 100 zł do osoby fizycznej w USA mam się zachować, tak jak przy standardowej przesyłce wysyłanej na terytorium Polski, tzn. wystawiam fakturę lub dowód wewnętrzny i wpisuję do ewi...

 • Zgredek

  Dodano 2014-02-15 14:04 przez Zgredek

  Jakie warunki trzeba spełnić, by samemu się rozliczać?

  Witam,
  jakie warunki trzeba spełnić, by samemu się rozliczać? Czy trzeba jakoś to zapisywać? W jaki sposób obliczyłem podatek, zbierać rachunki?
  Jestem na własnej działalności i mam tylko 1 rachunek miesięcznie, więc jestem w stanie sam obliczyć podatek, tylko chciałbym zrobić to poprawnie.
  Czy mógł...

 • mjhbs

  Dodano 2014-01-18 17:54 przez mjhbs

  Czy muszę zapłacić VAT od inwentaryzacji końcowej w związku z przejściem na ryczałt bez VAT?

  Witam,
  prowadzę działalność gospodarczą - handel artykułami przemysłowymi. Do grudnia 2013 r. byłam na zasadach ogólnych. W styczniu br. zmieniłam formę opodatkowania na ryczałt bez VAT. Na koniec roku przeprowadziłam inwentaryzację w cenach zakupu netto.
  Pytanie: czy muszę zapłacić VAT od zapasu wy...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Księgowość / Finanse

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania