eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyFirmaImport / Eksport › Metoda kasowa w VAT a eksport towarów


2016-02-02 05:20 autor: konto usunięte

2 086 odsłon

Metoda kasowa w VAT a eksport towarów

Czy można rozliczać się kasowo z VAT eksportując towary (obowiązek podatkowy wystąpiłby po 180 dniach jeżeli nie otrzymam SADu)? Przepis art. 21 ust. 6 ustawy o VAT nie wyklucza eksportu ze stosowania metody kasowej lecz tylko WDT...

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

  • 2016-02-03 07:01 autor odpowiedzi: eGospodarka.pl - Dział Podatkowy

    Proszę zauważyć, że przepisy regulujące metodę kasową odnoszą się nie do otrzymania dokumentacji uprawniającej do zastosowania stawki 0%, a powstania obowiązku podatkowego z uwagi na moment otrzymania zapłaty.

    Oceń odpowiedź 0 0

    skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

  • stysia82

    Dodano 2013-10-21 21:05 przez stysia82

    Transakcja łańcuchowa w UE, a dostarczenie towaru

    Witam,
    mam pytanie:
    Mam działalność gospodarczą w Polsce. Kupiłam towar w Wielkiej Brytanii do dalszej odsprzedaży dla polskiej firmy. Ta natomiast ten sam towar (w tej samej ilości) sprzedaje klientowi w Szwecji. Dla ograniczenia kosztów chcemy przesłać towar bezpośrednio z Wielkiej Brytanii do Szw...

  • puma

    Dodano 2013-06-19 12:13 przez puma

    Faktura UE a brak kodu państwa sprzedawcy przed numerem NIP. Jakie są sankcje podatkowe?

    Wystawiliśmy faktury WDT dla kontrahenta unijnego. Po wysłaniu towaru i faktury zorientowaliśmy się, że na fakturze wystawionej przez naszego pracownika przed numerem NIP, brak kodu naszego państwa czyli PL. Czy powinniśmy wystawić notę korygującą? Czy brak naszego kodu PL pozwala podatnikowi na zas...

  • Rex

    Dodano 2014-12-16 22:40 przez Rex

    Jak skorygować WNT?

    W październiku otrzymaliśmy od belgijskiego kontrahenta fakturę za wewnątrzwspólnotową dostawę towarów. W listopadzie otrzymaliśmy fakturę korygującą, która w całości anuluje fakturę pierwotną do zera oraz nową fakturę dotyczącą październikowej dostawy towarów tylko na większą kwotę.
    Jak to rozliczy...

  • skretka

    Dodano 2014-08-17 14:45 przez skretka

    Sprzedaż stali do UE, a odwrotne obciążenie

    Jaką zastosować stawkę VAT przy sprzedaży stali do krajów UE? Stal objęta jest załącznikiem nr 11 ustawy o VAT, gdzie zastosowanie ma odwrotne obciążenie.
    Czy dla firm z krajów UE np. Rumunia, którzy są czynnymi podatnikami VAT, mogę również zastosować "reverse charge"? Czy musi to być stawka 0%?

  • Maaarcia

    Dodano 2021-10-08 18:41 przez Maaarcia

    Rozpoznanie eksportu i zwrot VAT dla kontrahenta

    Kontrahent dokonał u mnie zakupu towaru. Jako nabywcę wskazał podmiot szwajcarski, ale bez żadnego numeru identyfikacji podatkowej. Jako miejsce dostawy towaru wskazał adres niemiecki.
    Z racji tego, że dostawa nie była dokonana bezpośrednio do Szwajcarii, uznałam że nie może być to eksport i został ...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.



Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedzi



Zadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Import / Eksport

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania