eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyBranżeHandel › Rozliczenie przy handlu samochodami.


2012-02-27 14:47 autor: PaPaJ

2 524 odsłon

Rozliczenie przy handlu samochodami.

Witam, jestem w trakcie otwierania swojej działalności gospodarczej jako sprzedaż pojazdów samochodowych w Polsce. Jak wygląda moje rozliczenie? Jak wygląda sprawa z kasą fiskalną oraz Vatem? Dodam, że jestm zatrudniony na umowe o praca w innej działalności, a mój dochód miesięczny z sprzedaży szacuje na ok 2,000zł. Jakie wybrać dla siebie najkorzystniejsze rozwiązanie?

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

  • 2012-02-28 17:29 autor odpowiedzi: eGospodarka.pl - Dział Podatkowy

    Co do formy opodatkowania to niestety nie pomogę - za dużo jest zmiennych aby odpowiedzieć wprost. Opodatkowanie VAT - tak i to od samego początku (na takim stanowisku najczęściej stoi fiskus). Kasa fiskalna, gdy sprzedaż osiągnie 20 tys. zł - czyli nawet przy sprzedaży pierwszego pojazdu dla osoby fizycznej nieprowadzącej działalności gospodarczej. Także już na samym początku polecam jej instalację.

    Oceń odpowiedź 0 0

    skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Handel

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania