eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyFinanse osobisteEmerytury / Renty › Czy renta bez świadczenia pieniężnego z organu rentowego wliczana jest do emerytury?


2013-08-30 08:47 autor: owska56

4 870 odsłon

Czy renta bez świadczenia pieniężnego z organu rentowego wliczana jest do emerytury?

Wniosek o rentę złożyłam w kwietniu w 2011 r. Orzeczeniem orzecznika lekarza ZUS otrzymałam częściową niezdolność do pracy do lipca 2012 r., ale decyzją organu rentowego nie otrzymałam świadczenia pieniężnego, bo schorzenie powstało po upływie 18-tu miesięcy od ubezpieczenia pracowniczego. W związku z tym: czy ten rok wlicza się do lat jako nieskładkowe?

Pozdrawiam

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

  • 2013-09-03 11:26 autor odpowiedzi: Grzegorz Faluszczak GFX-Consulting

    Otrzymała Pani orzeczenie o częściowej niezdoplności do pracy a nie rentę.  Z tego co Pani napisała wnioskuję, że w tym czasie nie była Pani na żadnym zasiłku, świadczeniu i nie miała Pani nawiązanego żadnego stosunku pracy, w związku z tym ten czas nie będzie się wliczał do stażu jako okres nieskładkowy.

    GFX-Consulting www.gfx-consulting.pl

    Oceń odpowiedź 0 0

    skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Emerytury / Renty

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania