eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPoradyFinanse osobisteEmerytury / Renty › Renta rodzinna a zaświadczenie o ukończeniu szkoły


2014-09-16 14:20 autor: monia921005

4 633 odsłon

Renta rodzinna a zaświadczenie o ukończeniu szkoły

Witam,

od kilku lat otrzymuję rentę rodzinną po moim ojcu. Dwa lata temu zapisałam się do szkoły policealnej w celu kontynuowania nauki, gdzie też z tej szkoły otrzymałam zaświadczenie w celu przedłożenia do ZUS-u. Na zaświadczeniu widniała data ukończenia nauki czyli sierpień 2014 r.

Po niezaliczonym egzaminie poprawkowym, szkoły nie udało mi się ukończyć, więc też w tym roku chcę spróbować podjąć naukę na innym profilu. Jednak dzisiaj otrzymałam pismo z ZUS-u, aby dostarczyć świadectwo ukończenia szkoły lub zaświadczenie. Nie wydaje mi się, aby szkoła zaświadczenie takowe wystawiła w momencie, kiedy nie ukończyłam nauki i zrezygnowałam z usług tej szkoły.

Czy zatem wystarczy jeżeli przedstawię zaświadczenie o ponownym wszczęciu nauki, ale już z innej instytucji?

Pytanie zaktualizowano 2014-09-18 09:58

Czy czekają mnie jakieś konsekwencje tego, że nie zgłosiłam zmiany szkoły? De facto nie ukończyłam jej także, więc czy wystarczy jeżeli doniosę ze szkoły dokument o tym że byłam słuchaczem w tym i tym roku?

[ porady z tej kategorii ]


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • Stanisław

  Dodano 2013-04-14 00:17 przez Stanisław

  Renta rodzinna - odzyskanie pieniędzy od ZUS-u.

  Witam serdecznie! Jestem rencistą po moim zmarłym ojcu. Mam dwóch braci, którzy także pobierali po 1/3 renty, lecz ukończyli swoją edukację. Jeden z nich pobierał świadczenie z ZUS-u w momencie, gdy już nie studiował i musiał oddać pieniądze, które pobierał w tym okresie.
  Mam pytanie dotyczące tych ...

 • lipowa4

  Dodano 2014-08-20 17:53 przez lipowa4

  Renta rodzina podzielona na 3 osoby a umowa zlecenie

  Witam, 
  otrzymuję rentę rodziną po ojcu (jedna kwota podzielona na 3 osoby). Na moje konto wpływa około 300 zł brutto. Ile mogę zarabiać na umowie zlecenie?

 • maatix

  Dodano 2014-01-14 12:49 przez maatix

  Ile można dorobić będąc na rencie rodzinnej po ojcu?

  Witam ;)
  Jestem na rencie rodzinnej po ojcu (1,660 zł netto). Mógłby ktoś wytłuymaczyć mi, ile mogę zarobić, aby nie stracić renty? I czy jeśli pomniejszą mi rentę, to już na zawsze? Np. przy dochodzie 1000 zł netto, to będę miał obniżoną rentę lub zawieszoną?

 • gaba510

  Dodano 2013-10-08 12:34 przez gaba510

  Renta po zmarłym ojcu alkoholiku na syna

  Mam pytanie: mój były mąż był alkoholikiem. Zabraknie około 10 miesiecy składkowych na retę dla syna. Kilkukrotnie był leczony szpitalnie w związku z alkoholizmem, nawet w czasie gdy pracował na umowie też się leczył. 2 dni przed śmiercią (nie pracował) wyszedł z odtrucia alkoholowego i zmarł. Miał ...

 • patrycja996

  Dodano 2015-05-14 16:31 przez patrycja996

  Renta rodzinna a praca na pół etatu

  Dzień dobry,dostaję rentę rodzinną po ojcu w wysokości 757,36 zł a chciałabym podjąć pracę na pół etatu. Czy moja renta zostanie zmniejszona lub zawieszona?

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Emerytury / Renty

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania