eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyFinanse osobisteEmerytury / Renty › Czy mogę otrzymać jakieś świadczenie przedemerytalne, jeśli tak to jakie?


2014-03-19 13:16 autor: egia

2 224 odsłon

Czy mogę otrzymać jakieś świadczenie przedemerytalne, jeśli tak to jakie?

Urodziłam się w 02.1958 r. Z dniem 31.08.12 r. rozwiązano ze mną umowę o pracę z przyczyn nie dotyczących pracowników (art. 10 ust.1 ustawy z 13.03.03 r.).

Od 6.09.12 r. jestem zarejestrowana jako osoba bezrobotna. Przez 1 rok od 14.09.12 r. pobierałam zasiłek dla bezrobotnych. Do tej pory nie mogę znaleźć pracy i żadnej w UP mi nie zaproponowano.

Mam świadectwa pracy od 16.01.78 r. do 31.08.2012 r. (bez żadnej przerwy) oraz umowy o pracę (bez świadectw pracy) za okresy: 14.06.75 r. do 31.08.75 r., 23.06.76 r. do 12.07.76 r. i 14.06.77 r. do 09.07.77 r.

W ZUS telefonicznie powiedziano mi, że nie spełniam warunków, aby otrzymać świadczenie przedemerytalne.

Proszę o informację czy mogę otrzymać świadczenie przedemerytalne i ewentualnie na co mam się powołać, aby takie świadczenie otrzymać?

[ porady z tej kategorii ]


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

 • Zasiłek przedemerytalny także dla opiekunów

  Zasiłek przedemerytalny także dla opiekunów

  Opieka nad niepełnosprawnym dzieckiem lub rodzicem bardzo często oznacza rezygnację z pracy zawodowej. Opiekunom przysługuje wprawdzie świadczenie pielęgnacyjne lub specjalny zasiłek opiekuńczy, ale nie zmienia to faktu, że po śmierci ...

 • Zmiany w prawie pracy kluczowe dla pracowników

  Zmiany w prawie pracy kluczowe dla pracowników

  Dyrektywa, która weszła w życie 26 kwietnia br. implikuje szereg zmian w prawie pracy, kluczowych z punktu widzenia pracowników - dotyczących m.in. godzenia obowiązków zawodowych i rodzinnych oraz przejrzystych i przewidywalnych warunków ...

 • Podział umowy o pracę przy podziale przedsiębiorstwa?

  Podział umowy o pracę przy podziale przedsiębiorstwa?

  Sprzedaż części przedsiębiorstwa, i w konsekwencji przejście części zakładu pracy na innego pracodawcę, pociąga za sobą szereg problemów nie tylko praktycznych, ale i prawnych. Dotyczy to zwłaszcza pracowników przypisanych do kilku ...

 • Zmiana pracy w 2023 r. to ostatnia wypłata niższa nawet o 300 zł

  Zmiana pracy w 2023 r. to ostatnia wypłata niższa nawet o 300 zł

  Zmian podatkowych dotyczących pracowników ciąg dalszy - tym razem dotyczą one osób zmieniających pracę. Od 2023 roku ostatnia pensja od poprzedniego pracodawcy będzie niższa nawet o ponad 300 zł! Nie dotyczy to osób na umowie zlecenie.

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Emerytury / Renty

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania