eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPoradyFinanse osobisteEmerytury / Renty › Kiedy zostanie zmniejszona renta rodzinna?


2013-10-07 19:46 autor: mca

6 675 odsłon

Kiedy zostanie zmniejszona renta rodzinna?

Witam,

moje pytanie dotyczy sytuacji, w której jednocześnie pracuję na umowę o pracę oraz otrzymuję rentę rodzinną. Od ponad 3 miesięcy moja pensja przekracza o około 500 zł 70% przeciętnego wynagrodzenia (jest jednak mniejsza niż 130% przeciętnego wynagrodzenia).

Moje pytanie brzmi: czy już po tych 3 miesiącach zostanie mi zmniejszona renta, czy może liczy się dochód z całego roku? Czy będę musiała oddać część pieniędzy, które otrzymałam przez ostatnie 3 miesiące?

[ porady z tej kategorii ]


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • mala

  Dodano 2012-07-26 17:06 przez mala

  Potrącenia przez pracodawcę i ZUS

  Witam. Dostaję rentę rodzinną po zmarłym ojcu, 1 czerwca 2012 podjęłam pracę na pełen etat za 1500 zł brutto, netto dostaję 1065 zł. Zastanawia mnie to, czy pracodawca nie za dużo mi potrąca, gdy zapytałam o to dostałam odpowiedź, że wszystko jest w porządku i jeśli by mi tyle nie odtrącał to zrobił...

 • joasia123

  Dodano 2013-05-31 13:27 przez joasia123

  Renta rodzinna, a podjecie pracy na cały etat

  Mam pytanie: czy ja jako osoba ucząca się pobierająca rentę rodzinną, mogę zaczać pracę na cały etat? Dowiadywałam się w ZUS-ie do ile mogę zarobić, ale koleżanka wystraszyła mnie, że jak będę miała umowę na cały etat to odbiorą mi rentę. Wiem o tym, że nie przekroczę stawki jaką mogę zarobic.
  Prosz...

 • sylwek496

  Dodano 2014-10-02 16:38 przez sylwek496

  Ile jeszcze mogę dorobić do renty?

  Dostaję rentę rodzinną po ojcu w wysokości 774 zł (85% renty z KRUS). W tym roku brat zakończył edukację, a ja nadal się uczę i pracuję, moje wynagrodzenie to 1680 brutto, i nasuwa mi się teraz pytanie.
  Czy mogę dorobić tyle co teraz zarabiam aby renta się nie zmniejszyła? Wiem, że nie mogę przekroc...

 • maatix

  Dodano 2014-01-14 12:49 przez maatix

  Ile można dorobić będąc na rencie rodzinnej po ojcu?

  Witam ;)
  Jestem na rencie rodzinnej po ojcu (1,660 zł netto). Mógłby ktoś wytłuymaczyć mi, ile mogę zarobić, aby nie stracić renty? I czy jeśli pomniejszą mi rentę, to już na zawsze? Np. przy dochodzie 1000 zł netto, to będę miał obniżoną rentę lub zawieszoną?

 • magkosak

  Dodano 2013-10-07 00:50 przez magkosak

  Wybór umowy dla studenta

  Witam,
  jestem studentką i mam problem z podjęciem decyzji o wybór umowy. Skończyła mi się teraz we wrześniu umowa zlecenia i muszę zdecydować czy chcę umowę zlecenie czy umowę o pracę. Co będzie dla mnie bardziej korzystne? Czy będę musiała wypracować określoną liczbę godzin przy umowie o pracę? Jak...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Emerytury / Renty

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania