eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyFirmaDotacje › Poręczenie dofinansowania na założenie działalności gospodarczej


2015-03-30 09:06 autor: ggizmoo

5 342 odsłon

Poręczenie dofinansowania na założenie działalności gospodarczej

Znajomy został dofinansowanie z Urzędu Pracy na założenie działalności gospodarczej - kwota 16 tys. zł. Razem z drugą kobietą byłyśmy jego żyrantami - poręczycielami. Niedawno się okazało, że ten znajomy nie rozliczył się z Urzędem Pracy, nie przedstawił faktur itp.

Urząd domagał się spłaty otrzymanego dofinansowania od tego znajomego. Kilka dni temu dostałam decyzję z sądu, że dwaj poręczyciele i osoba, która dostała dofinansowanie mają zapłacić po 8 tys. zł - rozdzielona kwota dofinansowania, odsetki i koszty sprawy sądowej.

Jeżeli ja zapłacę tę kwotę 8 tys. zł,  a drugi poręczyciel i ten znajomy nie, to czy jest taka możliwość, że zostanę obarczona ich kwotami spłaty i będę musiała oddać całą kwotę 24 tys. zł?

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

  • 2016-04-12 23:31 autor odpowiedzi: konto usunięte

    To zapewne zależy od konretnych zapisów umowy, ale przeważnie dłużnik i poręczyciel(e) odpowiadają solidarnie do kwoty długu, czyli nie ważne kto spłaci byle wierzyciel został zaspokojony.

    Oceń odpowiedź 0 1

    skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Dotacje

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania