eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPoradyPracaDokształcanie › Umowa o podnoszenie kwalifikacji zawodowych


2019-12-18 18:33 autor: 080808

1 681 odsłon

Umowa o podnoszenie kwalifikacji zawodowych

Dzień dobry,

od czerwca 2019 r. jestem zatrudniona na podstawie umowy o pracę na cały etat (praca poniedziałek - piątek), w lutym 2020 muszę wrócić na uczelnię na ostatni semestr studiów, aby je dokończyć. Będzie to wymagało ode mnie regularnego uczestnictwa na 2 przedmiotach w ciągu semestru, jak również będę pisać pracę dyplomową.

Zależałoby mi, aby pogodzić pracę z dokończeniem studiów, dlatego rozważam, aby porozmawiać z pracodawcą. Czy moglibyśmy podpisać umowę o podnoszenie kwalifikacji zawodowych (co będzie równoznaczne z możliwością skorzystania z płatnego 21 dniowego urlopu szkoleniowego, zgodnie z KP)?

Dodam, że profil działalności instytucji, w której jestem zatrudniona jest zbieżny z moim wykształceniem. W PIP uzyskałam informację, że możliwość skorzystania z płatnego urlopu szkoleniowego jest możliwa tylko w sytuacji, gdy między pracownikiem a pracodawcą zostanie podpisana umowa o podnoszenie kwalifikacji zawodowych. Jeśli nie zostanie podpisana - płatny urlop szkoleniowy będzie dobrą wolą pracodawcy.

W związku z powyższym mam pytania:

- Czy w takiej sytuacji, jeśli jestem w trakcie studiów (które zaczęłam zanim zostałam zatrudniona w firmie) jest możliwe podpisanie umowy o podnoszenie kwalifikacji zawodowych?

- Jeśli chciałabym korzystać z urlopu szkoleniowego od marca 2020, kiedy najpóźniej powinna taka umowa zostać podpisana?

Z góry dziękuję za odpowiedź.

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

  • 2019-12-19 21:00 autor odpowiedzi: Grzegorz Faluszczak GFX-Consulting

    Umowa to umowa, czyli musu być porozumienie kazdej ze stron. Po co tu pytać??? Nalezy zagadać z szfem i ustalić warunki. Jak się zgodzi, to gitara, jak nie, to dzoooonk.

    Oceń odpowiedź 0 0

    skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

  • Ewelka1234

    Dodano 2019-08-08 19:36 przez Ewelka1234

    Pracodawca nie chce wypłacić mi ekwiwalentu

    Witam,mam problem z pracodawcą, ponieważ nie chce mi wypłacić ekwiwalentu za zaległy urlop wypoczynkowy. Twierdzi, że za długo przebywałam na chorobowym i macierzyńskim i mi się nie należy ekwiwalent.Proszę o pomoc, co mam robić.

  • Gosia998

    Dodano 2019-08-08 08:17 przez Gosia998

    Wynagrodzenie L4 a nadgodziny

    Sytuacja wygląda tak: mąż przepracował 219 godzin w lipcu. Oprócz tego był na zwolnieniu L4 przez okres 5 dni (40 godz.). W lipcu ilość godzin przypadających na etat wynosi 184 godzin. Mąż otrzymał wynagrodzenie za etat 184 godziny oraz 35 nadgodzin. Jednak nie otrzymał zapłaty za okres, w którym by...

  • Rzepka88

    Dodano 2019-08-05 13:48 przez Rzepka88

    Wypowiedzenie umowy przez jednego szefa, kiedy drugi się nie zgadza

    Witam, w dniu dzisiejszym otrzymałam wypowiedzenie z zachowaniem okresu wypowiedzenia. Pod wypowiedzeniem podpisał się jeden z szefów, drugi nie wyraża zgody na moje zwolnienie i mówi, że to jest nieważne bez jego podpisu. Dodam, że właściciele mają spółkę jawną i po 50% udziałów. Czy takie wypowied...

  • BravoorkaM

    Dodano 2019-07-05 06:52 przez BravoorkaM

    Jak odzyskać pieniądze za ekwiwalent?

    Dzień dobry, 30 czerwca rozwiązałam umowę o pracę w firmie, w której byłam zatrudniona 10 lat. Pracodawca wyliczył mi wysokość ekwiwalentu za niewykorzystany urlop i miał przelać pieniądze na moje konto. Do dzisiaj nic nie mam. Mam powody, aby podejrzewać, że będzie próbował nie wypłacić mi tego ekw...

  • Kasiakk

    Dodano 2023-02-20 16:00 przez Kasiakk

    Urlop szkoleniowy

    Dzień dobry, Jestem od 10 miesięcy zatrudniona w firmie, na początku jako stażysta a później po 3 miesiącach przeszłam na umowę o pracę. Cały czas studiuję, aktualnie jestem na 3 roku studiów dziennych.
    Dowiedziałam się o istnieniu urlopu szkoleniowego. Czy taki urlop może mi przysługiwać? Pracodawc...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.



Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

  • Urlop szkoleniowy, czyli jak pogodzić pracę z nauką?

    Urlop szkoleniowy, czyli jak pogodzić pracę z nauką?

    Raz uzyskane kwalifikacje zawodowe oraz zdobyte dzięki nim zatrudnienie nie zapewnią nam pracy do emerytury. W obecnych czasach musimy na bieżąco poszerzać swój zakres wiedzy, aby nie wypaść z rynku. Tylko jak pogodzić pracę z nauką?

  • Dokształcanie pracownika w podatku dochodowym

    Dokształcanie pracownika w podatku dochodowym

    Niektórzy pracodawcy mogą ułatwić swoim pracownikom, a czasem też współpracownikom podnoszenie kwalifikacji zawodowych. Świadczenia te, co do zasady, stanowią przychód dla otrzymujących je osób, ale po spełnieniu wymaganych przepisami ...

  • Urlop szkoleniowy dla słuchacza studiów podyplomowych

    Urlop szkoleniowy dla słuchacza studiów podyplomowych

    Kwestia urlopu szkoleniowego dla słuchaczy studiów podyplomowych stała się dość kontrowersyjna po wejściu w życie 1.10.2011 r. nowego rozporządzenia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Redakcja serwisu ekspertkadrowy.pl zwróciła się ...

  • Podnoszenie kwalifikacji: kiedy większe uprawnienia?

    Podnoszenie kwalifikacji: kiedy większe uprawnienia?

    Podnoszenie kwalifikacji zawodowych może odbywać się z pomocą pracodawcy lub całkowicie samodzielnie. W zależności od tego, jaki jest udział zakładu pracy w procesie dokształcania, w odmienny sposób kształtują się uprawnienia uczącego ...

Szukaj pytań i odpowiedzi



Zadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Dokształcanie

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania