eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPodatkiCIT › Sprzedaż nieruchomości spółki z o.o. w toku egzekucji komorniczej


2018-03-02 11:47 autor: wódz

2 174 odsłon

Sprzedaż nieruchomości spółki z o.o. w toku egzekucji komorniczej

Komornik w 2017 sprzedał w postępowaniu egzekucyjnym nieruchomości należące do spółki z o.o. składające się z działek zabudowanych budynkami przemysłowymi i działek niezabudowanych. Postanowienie Sądu Rejonowego o przysądzeniu praw nabywcy z tytułu sprzedaży zostało wydane w 2017 r. Uzyskany kapitał ma pokryć zobowiązania spółki wobec wierzycieli i koszty komornika.

Obecnie kwota, która została uiszczona przez nabywcę znajduje się na rachunku depozytowym Ministra Finansów. Plan podziału został skierowany do sądu w 2018 r.
Jak należy ująć zaistniałe zdarzenie w księgach rachunkowych 2017 r.? Czy wpłacona należność w pełnej wysokości stanowi przychód podlegający CIT za 2017 r.?

[ porady z tej kategorii ]


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • magda4560

  Dodano 2021-02-20 18:47 przez magda4560

  Tytuł wykonawczy w urzędzie skarbowym a wspólne rozliczenie małżonków

  Witam, mam pytanie - małżeństwo rozlicza się razem z pitu. Na żonę jest wystawiony tytuł wykonawczy w urzędzie skarbowym, bo nie płaciła za śmieci.
  Czy teraz urząd skarbowy zabierze tą kwotę z tytułu wykonawczego jak on jest tylko na żonę a nie na męża? A u komornika ma sprawę żona i mąż każdy ma sw...

 • Pan1233

  Dodano 2017-05-14 23:37 przez Pan1233

  Umorzenie długu alimentacyjnego lub jego spłata na raty

  Witam,mam 3 dzieci, które są już dorosłe. Złożyły one do komornika wnioski o umorzenie postępowania egzekucyjnego zgodnie z art. 825 pkt 1 kpc, zatem nie mam już bieżących alimentów, natomiast mam dług w funduszu alimentacyjnym i chciałbym to uregulować.Organem właściwym wierzyciela jest w moim przy...

 • SZATAN

  Dodano 2016-07-23 18:01 przez SZATAN

  Spółka nie chce wypłacić mi zaległego wynagrodzenia. Czy dostanę zwrot z Funduszu Gwarancyjnego?

  Sąd Pracy nakazał spółce, w której pracowałem wypłatę zaległych wynagrodzeń. Niestety spółka nie zareagowała. Oddałem sprawę do komornika, który po kilku tygodniach przysłał mi pismo, w którym wyjaśnił, że nie ma z czego ściągnąć wierzytelności gdyż spółka nie posiada kont, nie rozlicza się z Urzęde...

 • amber

  Dodano 2014-09-01 13:41 przez amber

  Dług w firmie windykacyjnej

  Na wniosek firmy windykacyjnej komornik rozpoczął postępowanie egzekucyjne. Nie dostaliśmy żadnego zawiadomienia ani awizo z sądu, w którym zapadł wyrok ani od komornika ani od firmy windykacyjnej, mimo, że dysponują oni korespondencją i twierdzą, że ona do nich wracała.
  Ponadto, komornik podaje inn...

 • Barbatka

  Dodano 2014-07-23 18:32 przez Barbatka

  Koszty zastępstwa w postępowaniu egzekucyjnym

  Witam,
  kilka miesięcy temu mieliśmy zaległość w spłacie zadłużenia u komornika sądowego, osobiście u assesora otrzymałam informację o całkowitym zadłużeniu i w ciągu 15 minut wpłaciłam całą należność na konto komornika.
  W dniu dzisiejszym dostałam pismo o zajęciu wynagrodzenia za pracę w piśmie jest...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii CIT

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania