eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyBranżeBudownictwo › vat czy ryczałt co lepiej!


2012-03-30 12:07 autor: mardach

3 104 odsłon

vat czy ryczałt co lepiej!

witam!

jestem w trakcie zakładania DG, i mam pytanie co mi się bardziej opłaca być vatowcem czy na ryczałcie? mój głowny kod pkd to 43.34 malowanie budynków oraz 43.99 specjalistyczne roboty budowlane oraz czyszczenie ścian zewnętrznych. działalność głównie dla osób fizycznychktórzy nie potrzebują faktur, oraz jaki podatek procentowy mnie obejmuje przy tej DG, moje wydatki miesięczne to zakup srodków myjących, paliwa do maszyny oraz farba koszt miesieczny około 1000zł.

dziękuje za odpowiedz i proszę o pomoc!

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

  • 2013-02-03 19:58 autor odpowiedzi: bogdan

    Prędzej czy póżniej i tak zostaniesz vatowcem, to tylko kwestia czasu. Zostań więc od razu, a unikniesz problemów zwiazanych z przegapieniem momentu, w którym powinieneś to zgłosić w urzędzie skarbowym. Jeżeli chodzi o formę opodatkowania to wybierz ryczałt 5,5%.  A tak wogóle to pomyliłeś dwie rzeczy ale na początku tak bywa.

    Oceń odpowiedź 0 0

    skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Budownictwo

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania