eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyFirmaAuto w firmie › Faktura VAT, marża na auto


2013-09-17 20:50 autor: kamilos

3 969 odsłon

Faktura VAT, marża na auto

Witam Pana,

dostałem dofinansowanie z urzędu pracy, w tym na auto 8 tysięcy. Kupiłem auto za 8 tysięcy na fakturę marżę, ale na tej fakturze nie mam, że kupiłem na firmę, tyko na siebie. Mógłby mi Pan podpowiedzieć, co teraz mam zrobić, bo nie chcę oddawać pieniędzy urzędowi, a to mi grozi.

Z poważaniem,

Kamil

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2013-09-18 18:33 autor odpowiedzi: wfirma.pl - księgowość online

  Jeżeli kupujący jest ten sam (a w tym przypadku na fakturze zapewne znajduje się Pana imię i nazwisko), to można wystawić notę korygującą. W dokumencie należy podać dane uzupełnione o brakujące elementy, jak NIP. Potwierdzoną przez sprzedawcę notę należy podpiąć pod fakturę pierwotną. Można również poprosić sprzedawcę o wystawienie faktury korygującej dane formalne (zamiast wystawiania noty korygującej).

  Ekspert w dziedzinie prawa gospodarczego i księgowości w serwisie wfirma.pl

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz

 • 2013-09-19 11:31 autor odpowiedzi: konto usunięte

  W mojej ocenie PUP powinien zaakceptować przekazanie samochodu na działalność gospodarczą. Tak więc dokument przekazania powinien wystarczyć.

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz

 • 2013-09-20 14:07 autor odpowiedzi: kamilos

  Dziekuje bardzo za informacje.

  Pozdrawiam. Kamil

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • mw89

  Dodano 2014-01-16 14:19 przez mw89

  Jak opodatkować sprzedaż samochodu ciężarowego zakupionego na umowę kupna-sprzedaży?

  Witam,
  mam dosyć spory problem. Prowadzę działalność związaną z transportem, ale we wpisie do EDG mam również wpisany handel samochodami.
  Zakupiłam samochód ciężarowy na kwotę 3000 zł ( w tym roku), od osoby prywatnej w związku z czym otrzymałam umowę kupna-sprzedaży. Teraz chcę go sprzedać firmie, ...

 • LukaszL

  Dodano 2013-11-01 14:39 przez LukaszL

  Sprzedaż auta firmowego za pośrednictwem komisu

  Witam,
  prowadzę działalność na zasadach ogólnych, nie jestem VAT-owcem. Chciałem sprzedać auto, które wciągnąłem w środki trwałe (jak rozumiem, umowa sprzedaży pozwoliłaby usunąć auto z ewidencji). Z braku czasu wstawiłem auto do komisu i dziś zostało przez komis sprzedane, jednak otrzymałem jedynie...

 • judyta_25

  Dodano 2013-10-17 09:58 przez judyta_25

  Podatek PCC od auta kupionego na rachunek

  Witam, 
  sprzedałam auto wykorzystywane do działalności gospodarczej, kupione na fakturę VAT na firmę. Rozliczam się na zasadach ogólnych, nie jestem płatnikiem VAT. Kupującemu (osobie prywatnej) wystawiłam umowę K/S oraz rachunek. Czy w tej sytuacji kupujący musi zgłosić się do US i opłacić PCC?

 • biltema

  Dodano 2013-09-29 10:30 przez biltema

  Współwłasność samochodu. Jak wyglądają formalności?

  Witam!
  Prowadzę firmę, syn też prowadzi firmę ale za granicą. Planujemy kupić samochód ciężarowy wspólnie i wykorzystywać go też wspólnie. Jakie procedury i warunki musimy spełnić?

 • konto usunięte

  Dodano 2013-10-17 12:23 przez konto usunięte

  Jak zaliczyć w KUP wydatki związane ze środkami trwałymi?

  Prowadzę działalność gospodarczą, jestem płatnikiem podatku VAT, rozliczam się wg jednolitej stawki 19%. W dniu 26.09.2013 zakupiłam używane auto na firmę od osoby fizycznej. W dniu 27.09.2013 przekazałam je do użytkowania dla celów służbowych do firmy.
  08.10.2013 r. wpłaciłam podatek PCC-3 na podst...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

 • 5 zasad rozliczeń z ZUS-em

  5 zasad rozliczeń z ZUS-em

  Prowadzenie własnej firmy rodzi obowiązki podatkowe, ale również zobowiązania w zakresie ubezpieczeń społecznych. Każdy przedsiębiorca musi bowiem terminowo odprowadzać składki do ZUS. Unikanie lub zaniedbywanie tego obowiązku oznacza ...

 • Kalendarz przedsiębiorcy. Sprawdź, co cię czeka do końca roku

  Kalendarz przedsiębiorcy. Sprawdź, co cię czeka do końca roku

  Gdy w kalendarzu wrzesień, a czas letnich urlopów już powoli za nami, druga połowa roku w firmie nabiera tempa. Warto usystematyzować, jakie obowiązki stoją przed przedsiębiorcą i o czym należy pamiętać.

 • Obowiązki przedsiębiorcy a koniec roku

  Obowiązki przedsiębiorcy a koniec roku

  Zbliżający się koniec roku to dla przedsiębiorców, obok podsumowania realizacji planów, czas dopełnienia obowiązków, które wynikają z przepisów prawa. Warto jak najszybciej sprawdzić, jakie powinności i do kiedy musimy wypełnić.

 • Ujęcie duplikatu faktury kosztowej w kosztach podatkowych firmy

  Ujęcie duplikatu faktury kosztowej w kosztach podatkowych firmy

  Koszty podatkowe ujmuje się na podstawie dowodów potwierdzających ich poniesienie. Tymi są m.in. faktury wystawione przez dostawców i towarów i usług. Co w sytuacji, gdy przedsiębiorca dysponuje jedynie duplikatem takiego dokumentu? Kiedy go ...

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Auto w firmie

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania