eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyFirmaAuto w firmie › Sprzedaż samochodu firmowego


2018-06-14 22:51 autor: Kinia

1 361 odsłon

Sprzedaż samochodu firmowego

Amortyzowałem samochód osobowy do kwietnia 2014 roku. Do teraz tj. do maja 2018 użytkowałem go w działalności gospodarczej. Chciałbym sprzedać ten samochód.

Czy mogę go sprzedać na umowę kupno-sprzedaż? Jestem zwolniony z podatku VAT na pods.art.43 ust. 1.

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

  • 2018-06-18 08:52 autor odpowiedzi: eGospodarka.pl - Dział Podatkowy

    Sprzedaż będzie z VAT zwolniona niemniej przychód z firmy wystąpi. Czy może być umowa. Wydaje się że tak - podatnicy zwolnieni nie mają co do zasady obowiązku wystawiania faktur. Trzeba jedynie pamiętać o ujęciu przychodu z firmy

    Podatki nie są skomplikowane. Niezrozumiałe są jedynie działania i "myśli" osób je tworzących.

    Oceń odpowiedź 0 0

    skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.



Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedzi



Zadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Auto w firmie

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania