eGospodarka.pl
bezpłatny program PIT 2019

eGospodarka.plPoradyPracaWynagrodzenia i inne świadczenia › Wypłata zasiłku z ZUS


2014-08-24 21:09 autor: Anetta0112

2 511 odsłon

Wypłata zasiłku z ZUS

Witam,

mam mały problem z wypłatami z ZUS-u, a więc pieniądze dostawałam zawsze tydzień przed końcem zwolnienia np. zwolnienie miałam od 14.07.14 r. do 08.08.14 r., to pieniądze dostałam 30.07.14 r. i tak podobnie z poprzednimi zwolnieniami.

Teraz byłam zapytać się jak będzie mi zapłacone za okres 09.08.14 r. do 02.09.14 r., to powiedzieli mi, że wypłata szykowana jest na 26 września. Mieszkamy razem z narzeczonym i za jego pieniądze robione są opłaty i zostaje trochę na życie. Żyjemy teoretycznie z moich pieniędzy, i teraz mam czekać miesiąc ponad na wypłatę pieniędzy? Na 20. września mam planowany poród, do tego czasu będziemy bez środków do życia. Czy jest szansa żeby ZUS wypłacił wcześniej?

Proszę o pomoc.

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2014-08-25 09:39 autor odpowiedzi: korinka

  Ja też miałam z tym kłopot... z tego co wiem, od końca zwolnienia ZUS ma 30 dni na wypłatę, ale piszą też ,że nie ma reguły. Nie sądzę,że można coś z tym zrobić, nie można iść po prostu do ZUSu i powiedzieć "proszę mi wypłacić zasiłek wcześniej", zresztą dlaczego ZUS ma interesować czyjaś sytuacja meterialna,ważne że wypłacają, a kiedy to już od nich zależy.

  Oceń odpowiedź 0 1

  skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • Korsarz

  Dodano 2014-08-20 14:29 przez Korsarz

  Kto wypłaca wynagrodzenie za czas choroby?

  Witam, mam pytanie: otóż jestem na zwolnieniu lekarskim już 2 miesiąc. Za pierwszy wynagrodzenie wypłacił mi mój pracodawca, czy za kolejny miesiąc również zgłosić się do niego?
  Pozdrawiam

 • kazbi

  Dodano 2014-01-10 17:46 przez kazbi

  Chorobowe w wieku 56 lat. Kto płaci?

  Witam,
  mam 56 lat, jestem na chorobowym od 19.12.2013 r. Kto i w jaki sposób płaci w takiej sytuacji chorobowe?
  Są przepisy odnoszące się do osób po 50-tym roku życia i dotyczące zasiłków chorobowych (warunków ich wypłacania). Jestem na chorobowym i prawdopodobnie będę miał je przedłużone, tak że pr...

 • wikta001

  Dodano 2018-07-07 17:39 przez wikta001

  L4 w ciąży, a wynagrodzenie płatne z góry

  Jestem nauczycielką w szkole publicznej, obecnie w ciąży, na zwolnieniu do 10 lipca i w związku z długością zwolnienia płaci mi ZUS.
  Czy księgowa miała prawo mi wypłacić od 11 lipca do 24 lipca tylko wynagrodzenie, bo założyła, że ja wtedy na zwolnieniu nie będę (tak jej powiedziałam, ale teraz plan...

 • Ania181290

  Dodano 2017-12-10 14:33 przez Ania181290

  Kiedy dostanę pieniądze z ZUS za L4 w ciąży?

  Mam pytanie. Mam stałą umowę o pracę. Od początku ciąży jestem na zwolnieniu i teraz zaczyna mi już płacić ZUS a nie pracodawca. Od pracodawcy dostawałam wypłatę do 30-go, a teraz już mamy 10-ty i z ZUS-u nadal nie mam wypłaty.
  Jak to jest? Ile czasu ma ZUS na wypłatę mi pieniędzy, ponieważ czekam j...

 • biedronka

  Dodano 2013-12-06 09:39 przez biedronka

  Czy mogę mieć płatne chorobowe przez całą ciążę?

  Byłam zatrudniona od 1.09.13 do 30.11.13. na umowę o pracę - cały etat. Obecnie jestem na chorobowym od 05.12.13 r. - dostałam je już po zakończeniu umowy. Chciałabym się dowiedzieć czy przez cały okres ciąży mogę mieć płatne chorobowe i czy po urodzeniu dziecka mogę się starać o jakieś świadczenia?

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.


bezpłatny program PIT 2019

Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

 • Zasiłek chorobowy: co należy wiedzieć?

  Zasiłek chorobowy: co należy wiedzieć?

  Zgodnie z art. 92 KP, za okres niezdolności pracownika do pracy wskutek choroby trwającej łącznie do 33 dni w roku kalendarzowym pracownik zachowuje prawo do wynagrodzenia wypłacanego i finansowanego przez pracodawcę. Od 34 dnia choroby ...

 • ZUS: jak uzyskać wynagrodzenie lub zasiłek chorobowy za czas kwarantanny?

  ZUS: jak uzyskać wynagrodzenie lub zasiłek chorobowy za czas kwarantanny?

  Jeśli właśnie wróciłeś z zagranicy i czeka cię odbycie obowiązkowej 14-dniowej kwarantanny, możesz otrzymać świadczenie chorobowe. W tym celu musisz złożyć specjalne oświadczenie, które powinno trafić do ZUS nie później niż w ...

 • Świadczenia chorobowe tylko na podstawie ZUS ZLA

  Świadczenia chorobowe tylko na podstawie ZUS ZLA

  W związku ze stanowiskiem Ministra Pracy i Polityki Społecznej z 31 marca br., Zakład Ubezpieczeń Społecznych wyjaśnia, że podstawą roszczeń o wypłatę świadczeń chorobowych mogą być wyłącznie druki ZUS ZLA. Zaświadczenia wystawiane ...

 • Choroby - najczęściej zadawane pytania

  Choroby - najczęściej zadawane pytania

  Każdemu z nas może przytrafić się choroba i wiążąca się z nią konieczność przebywania na zwolnieniu lekarskim. Poniżej przedstawiamy odpowiedzi na najczęściej pojawiające się w tym wypadku pytania i wątpliwości.

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Wynagrodzenia i inne świadczenia

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania