eGospodarka.pl

Twoje ustawienia

Porady

Kategorie

EKSPERCI

Pytania i odpowiedzi

2008-04-18 14:47 autor: lopi00

2599 odsłon

Podatek VAT przy ryczałcie

Kategoria: VAT

[ porady z tej kategorii ]

Witam!

Mam kilka pytań:

1. Czy to że wybrałem formę opodatkowania ryczałtem ma jakikolwiek wpływ na odliczanie VAT-u , nadmieniam iż jestem płatnikiem VAT.

2. Czy oprócz ewidencji sprzedaży i zakupów powinienem prowadzić jeszcze jakąś dokumentację?

3. Co oznacza odliczanie towarów i usług zaliczanych u podatnika do środków trwałych a co pozostałych?

czy sprzęt jaki zakupuje np. piła do drzewa (wycinam i pielęgnuje drzewa, usługi wysokościowe) drabina itp. to środki trwałe? i czy te pozostałe to np. paliwo, olej do tej pilarki bądź wynajem podnośnika, reklama firmy, abonament tel. kom.?

4. czy z zakupu komputera na firmę tez mogę odliczyć vat?

5. czy telefon który jest na mnie ale nie na firme tez moge odliczac vat?

z góry dziękuje za pomoc

UDZIELONE ODPOWIEDZI

  • 2008-04-18 14:53 autor odpowiedzi: lopi00

    a i

    6. jak stawka obowiązuje na usługi zagospodarowania zieleni (wycinanie i pielęgnacja drzew) lub gdzie można uzyskać takie informacje?

    Oceń odpowiedź 0 0

    skomentuj

  • 2008-04-19 20:21 autor odpowiedzi: eGospodarka.pl - Dział Podatkowy

    1. Nie

    2. Ewidencja przychodów

    3. Środek trwały - składnik majątku o wartości powyżej 3500 zł lub używany dłużej niż rok.

    4. Jeżeli wykorzystywany jest w działalności gospodarczej do czynności opodatkowanych VAT - tak.

    5. Najlepiej telefon przepisać na firmę.

    Podatki nie są skomplikowane. Niezrozumiałe są jedynie działania i "myśli" osób je tworzących.

    Oceń odpowiedź 0 0

    skomentuj

  • 2008-07-13 16:01 autor odpowiedzi: karolina-m

    kup sobie książke ABC Small bisinessu i wszystkiego się dowiesz, bardzo dobra, napisana zrozumiałym językiem, i dokladna. naprawde polecam

    grazyna:)

    Oceń odpowiedź 0 1

    skomentuj

  • 2008-10-15 15:20 autor odpowiedzi: sksperfekt

    Czy mogę odliczyć VAT od paliwa samochodu będącego własnością stowarzyszenia prowadzacego działalność statutową, lecz nie gospodarczą?

    Proszę o pomoc ?

    Oceń odpowiedź 0 0

    skomentuj

  • 2008-10-15 16:06 autor odpowiedzi: eGospodarka.pl - Dział Podatkowy

    Aby odliczyć podatek VAT od zakupów, muszą one być związane z wykonywaniem czynności opodatkowanych tym podatkiem.

    Podatki nie są skomplikowane. Niezrozumiałe są jedynie działania i "myśli" osób je tworzących.

    Oceń odpowiedź 0 0

    skomentuj

  • 2008-10-22 16:07 autor odpowiedzi: misiaa3

    Cytuję, co napisał/a lopi00

    a i

    6. jak stawka obowiązuje na usługi zagospodarowania zieleni (wycinanie i pielęgnacja drzew) lub gdzie można uzyskać takie informacje?

    Zagospodarowanie terenów zielonych mieszczacych się w usługach rolniczych-np wycinka,przeswietlanie drzew,sadzenie krzewów itp od 1 maja 2008r opodatkowana jest stawką 7% .Bardzo ważnym jest PKWiU ,gdzie w tym przypadku będzie to 01.41.12.Podstawą pawną bedzie art.41 ust.2 ustawy o VAT.

    Oceń odpowiedź 0 2

    skomentuj

DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOSTAŃ EKSPERTEM

O serwisie . Dla prasy . Regulamin . Polityka prywatności . Reklama . Kontakt . Uwagi i błędy
Na skróty: Oferty pracy Kodeks pracy Kredyty i lokaty Wskaźniki i stawki Wzory dokumentów Kalkulatory Tematy Usenet

Copyright © Kasat Sp. z o.o.

 
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.