eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPodatkiPozostałe: Podatki › Podatek od dochodu jednorazowego


2020-03-29 17:45 autor: LM2020

291 odsłon

Podatek od dochodu jednorazowego

Dzień dobry!

Posiadam stałą pracę (umowa o pracę na czas nieokreślony) - podjęłam jednorazowe zlecenie - korepetycje z jezyka polskiego - w całości 5 zajęć - cała kwota 125 zł.
Udzielałam zajęcia w ciagu miesiąca.

Pytania:
1. Czy muszę ten dochód deklarować?
2. Czy płaci się z tej kwoty podatek?

Bardzo dziękuję!

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

  • 2020-03-30 07:10 autor odpowiedzi: eGospodarka.pl - Dział Podatkowy

    Wypadałoby - każdy przychód co do zasady jest opodatkowany ;)do rozliczenia w innych  źródłach bądź działalności nierejestrowej.

    LM2020 skomentował/a odpowiedź 2020-03-30 09:02

    Dziekuje uprzejmie za porade!

    Podatki nie są skomplikowane. Niezrozumiałe są jedynie działania i "myśli" osób je tworzących. Doradca podatkowy, nr wpisu 12444

    Oceń odpowiedź 0 0

    skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

  • Joas89

    Dodano 2014-06-20 07:36 przez Joas89

    Spóźnione rozliczenie podatkowe za pracę we Francji

    Witam,
    moja sytuacja jest dość skomplikowana. Pracowałam we Francji na umowę zlecenie przez 3 lata tylko w okresie wakacji (podczas gdy byłam jeszcze studentką w Polsce - 2008, 2009, 2010) i nigdy się za to nie rozliczałam z podatku. Czy w związku z tym coś mi za to grozi? Czy ewentualnie można to j...

  • Seba174

    Dodano 2020-03-24 23:14 przez Seba174

    PIT a umowa zlecenie

    Witam,pracowałem na umowę zlecenie w grudniu 2019 roku, była to dodatkowa praca, stawka 18 zł brutto, zarobek około 400 zł na konto. Nie dostałem od tej firmy PIT-u. Czy tak niski dochód zwalnia mnie lub firmę od rozliczenia? Dodam, że na epodatki go nie ma i fizycznie nie został dostarczony pocztą....

  • bogna07

    Dodano 2018-07-31 13:08 przez bogna07

    Dlaczego dostałam wezwanie za wykroczenie z art. 57&1?

    Dlaczego dostałam wezwanie za wykroczenie z art. 57&1? Płacę podatek VAT-7, czasami po terminie, ale nie z mojej winy, tylko po prostu nie mam wpłat od kontrahentów. Wpłacam należność z odsetkami i jeszcze dostaję wezwanie w charakterze sprawcy wykroczenia skarbowego. Proszę o poradę, czy jest to za...

  • 83jziel

    Dodano 2020-03-04 11:38 przez 83jziel

    Pracodawca nie odprowadzał podatku

    Jestem zatrudniona w jednej firmie 10 lat, bez przerw (oświata). Od września 2019 do lutego 2020 księgowa nie odprowadzała z mojej pensji podatku, bo się pomyliła i zaznaczyła, że mam poniżej 26 lat. Co dalej?Księgowa twierdzi, że niezapłacony podatek odbiorą mi przy rozliczeniu PIT i po sprawie. Ja...

  • iza_mietus

    Dodano 2019-01-30 10:30 przez iza_mietus

    PIT-11 a umowa zlecenie

    Dzień dobry, chciałam zapytać, czy mój pracodawca powinien wystawić mi PIT-11 za rok 2018, jeżeli byłam zatrudniona na umowę zlecenie od 28 grudnia?Przez grudzień nie zarobiłam żadnych pieniędzy, dopiero w styczniu.Dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.



Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedzi



Zadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Pozostałe: Podatki

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania