eGospodarka.pl
bezpłatny program PIT 2019

eGospodarka.plPoradyPodatkiPozostałe: Podatki › Wynagrodzenie z tytułu terminowego wpłacania podatków pobranych?


2013-12-20 09:38 autor: konto usunięte

1 324 odsłon

Wynagrodzenie z tytułu terminowego wpłacania podatków pobranych?

"Przepisy art. 28 § 1 Ordynacji podatkowej przyznają płatnikowi zryczałtowane wynagrodzenie z tytułu terminowego wpłacania podatków pobranych na rzecz budżetu państwa. ".

Czy z wynagrodzenia tego można skorzystać tylko, gdy wpłata na konto organu podatkowego wpłynęła równo 20. miesiąca następującego po miesiącu, w którym zostały pobrane, czy jeżeli dokonamy przelewu w dniu 20. dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym zostały pobrane? Ma to jakieś znaczenie?

[ porady z tej kategorii ]


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

  • konto usunięte

    Dodano 2013-12-19 22:43 przez konto usunięte

    Kiedy powstaje przychód z najmu prywatnego?

    Kiedy powstaje przychód z najmu prywatnego, z którego należy odprowadzić podatek? Czy zgodnie z umową, czyli że czynsz płatny co miesiąc ostatniego dnia miesiąca, za który jest należny? Czy w miesiącu, w którym dostaliśmy zapłatę za czynsz? Czy jeżeli w listopadzie nie został zapłacony czynsz, czyli...

  • belle8

    Dodano 2014-01-29 00:10 przez belle8

    Kupno samochodu. Do kiedy muszę zapłacić podatek?

    Kupiłam samochód używany, mam umowę kupna. W jakim czasie od dnia zakupu powinnam zapłacić podatek?
    Pozdrawiam b.

  • konto usunięte

    Dodano 2014-02-11 17:18 przez konto usunięte

    Zaległe rozliczenia z dochodów zagranicznych

    Pracuję sezonowo w Holandii, dopiero w tym roku dowiedziałam się, że muszę też się rozliczać z zarobów z zagranicy także w Polsce. Tak też zrobiłam, rozliczyłam PIT za rok 2013. Natomiast co mam zrobić w kwestii poprzednich lat, tzn. 2011 i 2012?
    Dodam tylko, że rodzice rozliczali mnie w swoim rozli...

  • urka1988

    Dodano 2014-02-03 11:16 przez urka1988

    Brak zeznania podatkowego w Polsce

    Od 2008 roku pracuję w Holandii i cały czas się tam rozliczałem. Nie wiedziałem, że w Polsce rownież muszę. W 2012 roku dowiedziałem się, że muszę się rozliczać w Polsce i się rozliczyłem. Jak mogę to wszystko wyprostować?

  • Ewa 40

    Dodano 2013-12-29 20:23 przez Ewa 40

    Zaliczka na PIT-5 za 2013 r.

    Nie mam zapłaconych zaliczek za podatek dochodowy PIT-5 za 2013 r. Czy mogę je zapłacić po 01.01.2014 r. wraz z odsetkami?

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.


bezpłatny program PIT 2019

Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedzi



Zadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Pozostałe: Podatki

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania