eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyFirmaZakładanie działalności › Czy potrzebna jest działalność gospodarcza do sprzedaży balonów?


2020-06-13 16:08 autor: Pan Darek

5 368 odsłon

Czy potrzebna jest działalność gospodarcza do sprzedaży balonów?

Witam. Czy do sprzedaży balonów na przykład na rynku w Krakowie potrzebna jest działalność gospodarcza? Chodzi mi o to, że jako sprzedawca balonów będę cały czas w ruchu.  

I jak to wygląda prawnie? Czy do uzyskania pozwolenia na sprzedaż np. na rynku w Krakowie jest potrzebna własna działalność gospodarcza czy jako osoba fizyczna mogę też sam wykupić takie pozwolenie na sprzedaż?

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2020-06-17 15:28 autor odpowiedzi: eGospodarka.pl - Dział Podatkowy

  Podatkowo - jeżeli miesięczne przychody (nie mylić z dochodem) nie przekroczą 1300 zł - firmy rejestrować nie trzeba. Jeżeli będą wyższe - firmę należy otworzyć.

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • T.tomek

  Dodano 2022-02-13 22:46 przez T.tomek

  Otwarcie działalności. Warsztat samochodowy.

  Witam, pragnę otworzyć z kolegą warsztat samochodowy. Oboje posiadamy wykształcenie kierunkowe. Posiadamy sporą bazę klientów. Cieszymy się dobrą opinią. W związku z tym chcielibyśmy ruszyć legalnie i otworzyć własną działalność. Aktualnie jesteśmy na etapie dowiadywania się "jak to ugryźć".
  Jedną z...

 • konto usunięte

  Dodano 2014-05-09 19:48 przez konto usunięte

  Handel obwoźny

  Witam,
  mam pytanie: czy potrzebuję przedstawiać jakikolwiek lokal, magazyn, przy otwieraniu własnej działalności, jeśli cały towar będzie trzymany w samochodzie. Ewentualne sprawy fakturowe będą wykonywane u księgowej.
  Przy rejestracji potrzebne jest podanie adresu firmy, czy może być to miejsce zam...

 • nForcePL

  Dodano 2022-10-14 09:16 przez nForcePL

  Przekroczenie limitu na działalności nierejestrowanej, co z towarem?

  Witam. Po przekroczeniu limitu na działalności nierejestrowanej, rejestruję działalność. Co wtedy z towarem, który zakupiłem na fakturę imienną? Czy normalnie będę mógł ten towar sprzedawać we swojej już zarejestrowanej działalności?
  Pozdrawiam

 • Qapka

  Dodano 2019-11-23 14:01 przez Qapka

  Działalność gospodarcza polegająca na odsprzedaży ubrań

  Dzień dobry, znalazłem w internecie wiele odpowiedzi na pytania, które chcę teraz zadać lecz niestety były one często sprzeczne lub nie pełne. Dlatego postanowiłem zadać je tu aby się upewnić.Opis działalności:Kupowanie głównie odzieży (limitowanej lub słabo dostępnej w Polsce) od osób prywatnych z ...

 • marciano97

  Dodano 2019-10-30 11:35 przez marciano97

  Auto handel - własna działalność

  Dzień dobry,zastanawiam się nad założeniem działalności zajmującej się handlem i naprawą samochodów używanych zarówno z Polski, jak i z Niemiec. Mam kontakt do osoby, która zajmuje się sprowadzaniem samochodów z niemieckich obszarów (najczęściej uszkodzonych) i załatwia wszystko od kupna samochodu, ...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Zakładanie działalności

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania