eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyFirmaZakładanie działalności › Czy opłaca się założyć firmę obróbki skrawaniem w obecnych czasach?


2018-01-26 00:12 autor: jarko212we

2 742 odsłon

Czy opłaca się założyć firmę obróbki skrawaniem w obecnych czasach?

Chciałbym rozpocząć taką działalność (usługi tokarskie). Mam miejsce.. mam wiedzę w zakresie obróbki skrawaniem konwencjonalnym, jak i CNC. Jednak mam baaaardzo mały budżet.. i jak wiadomo... nie od razu Rzym zbudowano.

Na początek chcę kupić zwykłą tokarkę konwenconalną do 12 000 zł plus osprzęt i przyzady pomiarowe. Mam na to budynek i dodatkowe narzędzia (jakaś spawarka, szlifierka, wiertarka stołowa). Czy w dobie CNC, jest jeszcze szansa dla takich ludzi jak ja, ktorzy chcą rozpocząć taką działaność? Czy jeszcze jest komuś potrzeba usług na tokarki konwencjonalne?

[ porady z tej kategorii ]


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • dejwid909

  Dodano 2017-12-28 14:23 przez dejwid909

  Kopanie kryptowaluty. Pytania o własną działalność

  Witam, w związku z tym iż od 2 miesięcy zajmuje się kopaniem kryptowalut, chciałbym zadać kilka pytań dotyczących otworzenia własnej działalności gospodarczej:  - Czy mogę założyć taką działalność i jednocześnie pracując na etacie? Jakie są wtedy koszty prowadzenia działalności?- Jeśli tak, to jak m...

 • konto usunięte

  Dodano 2017-12-17 17:51 przez konto usunięte

  Forma opodatkowania - wspólne rozliczenia podatkowe małżonków

  Dzień dobry,zamierzam założyć działalność i nie wiem, która forma opodatkowania będzie w mojej sytuacji najlepsza. Moja żona jest w ciąży i w przyszłym roku będzie przez przynajmniej 5 miesięcy na L4, dodatkowo po porodzie pójdzie na macierzyński.Czy w takiej sytuacji będzie dla mnie dobrym wyborem ...

 • persiwald

  Dodano 2018-02-09 08:56 przez persiwald

  Kamienica w działalność

  Posiadam kamienicę jako własność. Obecnie jest rozliczana jako ryczałt. Czy mogę mając kamienicę na jej podstawie założyć firmę jako działalność i jak by to miało wyglądać?

 • Tattart

  Dodano 2018-01-26 12:42 przez Tattart

  Studio tatuażu. Jaka forma opodatkowania?

  Chciałbym otworzyć działalność gospodarczą - studio tatuażu PKD 96.09z. Jaką formę opodatkowania najkorzystniej wybrać? Czy potrzebna jest kasa fiskalna? Płatnik VAT? Czy można zakupić materiały szkoleniowe online z zagranicy i wrzucić w koszta?

 • ami28

  Dodano 2017-11-24 13:25 przez ami28

  Z wychowawczego na samozatrudnienie. Czy mogę skorzystać z preferencyjnych składek ZUS?

  Po 3 latach pobytu na urlopie wychowawczym mam zamiar wrócić, jednak nie na etat, a na samozatrudnieniu. Będzie to moja pierwsza działalność gospodarcza. Czy będę mogła skorzystać z preferencyjnych składek ZUS? Czy pobyt na wychowawczym to również wykonywanie czynności na rzecz pracodawcy?

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Zakładanie działalności

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania