eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyFirmaZakładanie działalności › Karta podatkowa dla korepetytora - studentki ubezpieczonej w KRUS


2015-09-08 18:11 autor: Studentka

2 275 odsłon

Karta podatkowa dla korepetytora - studentki ubezpieczonej w KRUS

Witam serdecznie,

jestem studentką anglistyki, która chciałaby zacząć udzielać korepetycji i zarejestrować je w US. Czytałam o karcie podatkowej, która wydaje się być najlepszym rozwiązaniem dla korepetytorów.

Moje pytanie brzmi, czy w ogóle przysługuje mi prawo do skorzystania z tej formy odprowadzania podatków od działalności? Z tego, co wyczytałam nie każdy może się w ten sposób rozliczać i wydaje się, że jest więcej wyjątków niż reguł.

Jestem studentką ubezpieczoną w KRUS-ie. Czy jeśli rozpocznę pracę w szkole językowej będę mogła rozliczać się w ten sposób? 

Z góry dziękuję bardzo za odpowiedź.

Pozdrawiam serdecznie.

Pytanie zaktualizowano 2015-09-08 18:20

Chciałabym jeszcze zapytać czy takiemu opodatkowaniu podlegają wszystkie rodzaje korepetycji, łącznie z tymi świadczonymi przez Internet?

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2015-09-08 20:35 autor odpowiedzi: eGospodarka.pl - Dział Podatkowy

  A praca na rzecz szkoły będzie świadczona na podstawie umowy o pracę czy też w ramach prowadzonej działalności gospodarczej?

  Studentka skomentował/a odpowiedź 2015-09-08 22:45

  Na podstawie umowy o pracę.

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz

 • 2015-09-10 13:40 autor odpowiedzi: eGospodarka.pl - Dział Podatkowy

  W takim przypadku skorzystanie z karty podatkowej będzie możliwe.

  Studentka skomentował/a odpowiedź 2015-09-10 14:12

  Dziękuję bardzo! Jeśli mogę, to miałabym jeszcze jedno pytanie. W tym roku zdałam licencjat i wybieram się na translatorykę. Czy gdybym po skończeniu studiów chciała do zakresu usług w ramach swojej działalności dodać tłumaczenia (bez zatrudniania się w Biurze Tłumaczeń - jednynie szukanie zleceń na własną rękę), nadal miałabym możliwość rozliczania się za pomocą karty podatkowej czy wtedy już musiałabym zmienić sposób rozliczania się z US? Z tego, co czytałam chyba nie ma możliwości prowadzenia dwóch różnych rodzajów usług i rozliczania się w ten sposób, ale wolałabym się upewnić.

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz

 • 2015-09-14 07:46 autor odpowiedzi: eGospodarka.pl - Dział Podatkowy

  Usług tłumaczeń nie można opodatkować kartą podatkową (przynajmniej ja nie znalazłem takiej wzmianki w załącznikach do ustawy). Stąd ta forma opodatkowania nie będzie tu miała zastosowania. Nie warto wtedy też opłacać ryczałtu - są to bowiem wolne zawody, gdzie stawka ryczałtu wynosi 20%.

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • zefke

  Dodano 2015-01-28 20:13 przez zefke

  Jak rozliczyć PIT będąc na karcie podatkowej?

  Witam,jak rozliczyć PIT-y, jeśli do 30 maja pracowałem na umowę o pracę, od 1 maja do 30 listopada własna działalność na karcie podatkowej i w grudniu znów umowa o pracę?

 • kacper9507

  Dodano 2014-08-30 21:08 przez kacper9507

  Co student może odliczyć w PIT?

  W grudniu 2013 roku rozpocząłem pracę na umowę zlecenie na miesiąc. Od stycznia umowa o pracę na 3 miesiące i od kwietnia na 3 lata. Pracuję do końca września.
  Od października rozpoczynam studia we Wrocławiu dzienne i z racji tego, że mam 100 km do szkoły mam załatwiony akademik.
  Pytanie, co mogę od...

 • konto usunięte

  Dodano 2020-04-22 15:26 przez konto usunięte

  Praca dorywcza na siłowni (rachunek) a roczne rozliczenie PIT z uwzględnieniem normalnej pracy

  Dzień dobry,pracuję jako nauczyciel na umowę o pracę. Dorywczo dorabiam na siłowni jako trener - nakazano mi wystawiać rachunek dla zwolnionych podmiotowo z VAT (Typ: 234-5).Jak mam to ująć w roczym rozliczeniu PIT?

 • KINW

  Dodano 2018-01-11 15:14 przez KINW

  PIT-37. Jak rozliczyć?

  Witam, w tym roku będę się rozliczać za rok ubiegły. Od stycznia do marca pobierałam macierzyński z KRUS, natomiast do końca listopada opłacałam składki KRUS jako domownik, w grudniu zaczęłam pracę na umowę i przeszłam na ZUS.Moje pytanie : 1. Czy w rozliczeniu PIT oprócz dochodu za grudzień powinna...

 • konto usunięte

  Dodano 2016-02-03 20:00 przez konto usunięte

  Rachunek za zajęcia w przedszkolu

  Witam!
  Mam pytanie, prowadzę od czasu do czasu zajęcia jednorazowe w różnych przedszkolach. Nie prowadzę działalności gospodarczej. A na codzień mam umowę o pracę na cały etat.
  Czy mogę wystawiać rachunek dla takiej pracówki? Czy muszę podpisywać z nimi mowę o dzieło czy zlecenie? Czy może to być um...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Zakładanie działalności

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania